facebook

Kobietnik - inna bajka

Recenzja - Książeczki Wydawnictwa Novae Res na Mikołaja

18:33Dr Proktor zbadał dokładnie Adasia. Zmierzył chłopcu głowę, sprawdził wzrok, zajrzał do nosa i uszu...
? Wnuczek cierpi na nieuleczalne marzycielstwo ? oznajmił lekarz. ? Musimy go uśpić ? dodał stanowczo.
Babcia Adasia zamarła z przerażenia, a chłopczyk wytrzeszczył oczy i patrzył na doktora z niedowierzaniem...

Adaś Marzyciel to krótka historia o chłopcu, który podążał za swymi marzeniami. Chociaż przepisywano mu leki mające wyleczyć go z marzycielstwa postanowił ? na przekór wszystkim ? że zbuduje ogromną drabinę, sięgającą do samego Księżyca...
Sprawdź, czy mu się to udało!


"Adaś Marzyciel"
Marcin Szelągowski
Wydawnictwo: Novae Res
Objętość: 32 stron
Oprawa: Twarda
ISBN: 9788377222379
Rok wydania: 2012
Format: 16.00x16.50 cmZapewne pamiętacie cudowną bajkę o „Cheeky`m Elfie i tajemniczym zniknięciu świątecznego drzewka”?

„Cheeky Elf i poszukiwania zaginionego elfiego skarbu” to druga część z serii o pomocniku św. Mikołaja, w której poznajemy nowych bohaterów, a wśród nich: elfa Buddy’ego i jego wnuczkę Hairy Mary The Fairy, klucznika Śpioszka oraz pegaza Chunky-Chunky. Dowiemy się też, co kryje dno wielkiego elfiego jeziora i czy Cheeky Elf będzie gotowy oddać elfi skarb za cenę wiecznej przyjaźni.

Książka zawiera fascynujące dodatki :)

Zanurz się z powrotem w tajemniczy i pełen magii świat Cheeky Elfa!Tytuł: „Cheeky Elf i poszukiwania zaginionego elfiego skarbu”
Autor: Maria Izabela Fuss
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2012
Forma wydania: papierowa
Liczba stron: 56Read On 0 komentarze

Recenzja - Pomysłowy Dobromir uczy... Jak to działa?

14:00


Dla fanów majsterkowania wydawnictwo Papilon ma wspaniałą propozycję. Każdy dzień może być wspaniały, gdy zajrzą oni do księgi "Pomysłowego Dobromira". Zobaczcie jakie urządzenia można wykonać z pomocą tej książki!Doskonałe opisy, rysunki i rady. Każde zadanie podzielone jest na punkty. Z taką książką zrobienie tęczy jest łatwe. Polecamy dla dzieci od szóstego roku życia :)

Seria o Dobromirze zawiera wiele ciekawych pozycji - Pomysłowy Dobromir.

Gosia
Tytuł - Pomysłowy Dobromir uczy... Jak to działa? Proste konstrukcje, ciekawe eksperymenty
Autor - Jolanta Pol
Wydawnictwo Papilon
Oprawa miękka
Rok wydania 2010
Liczba stron 128
Długość [mm] 290
Szerokość [mm] 205
ISBN 978-83-245-74-469
Read On 3 komentarze

Recenzja - Hala i Bas

08:46


Hala Paciorek to bohaterka książki Piotra Kulpy. Autor nie próbuje robić z niej małego dorosłego. Przestawia świat tej pięciolatki takim jakim jest. Czytając dzieciom sami zastanowicie się nad tym jak wyglądają relacje z waszym dzieckiem. Szczerość dzieci i ich wrażliwość jest tutaj pokazana tak, byśmy sami próbowali dostrzec taką Halę...w naszym dziecku. 

Od dzieci możemy uczyć się życiowych wartości. Musimy tylko schylić głowę i wsłuchać się w to co one do nas mówią.Książka dostarczy uśmiechu w pochmurny dzień, ciepła w mroźną zimę. Ponadto możną ją pokolorować samodzielnie. Takim sposobem stanie się wyjątkowa, bo dołożony zostanie weń wkład czytelnika. 


Zapraszam do poznania Hali, jej psa Basa oraz jej rodziny.

GosiaTytuł- Hala i Bas
Autor - Piotr Kulpa

Wydawca: Novae Res, 2012
Format: 145x205mm, oprawa twarda, ilustracje kol. i cz.-b.
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 152
ISBN: 978-83-7722-380-2
Read On 0 komentarze

Recenzja - Dobre i złe sekrety

14:47
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne wydaje wiele ciekawych tematycznie książek i duża ich część powinna znaleźć się na półkach naszych dzieci. Jestem o tym przekonana, ponieważ mam w ręce kolejną wartą uwagi pozycję. "Dobre i złe sekrety" to zdecydowanie potrzebna książka.

Autorka rozdziela sekrety na te absolutnie dobre i potrzebne oraz te złe i krzywdzące. To ważne by nasze dzieci wiedziały, co zrobić z tajemnicą im powierzoną. Trzeba na ten temat z nimi rozmawiać, długo i cierpliwie tłumaczyć. Ta książka to idealna pomoc dla rodziców. Podane przykłady stanowią cenny materiał do dyskusji. Rysunki przedstawiają sytuacje być może znane już naszym  dzieciom.Nasze pociechy powinny wiedzieć, że mogą liczyć na naszą pomoc. 

Cennym jest rozdział o sekretach w Internecie. Dzieci coraz częściej spędzają czas przy komputerze.  Internet to duża pomoc dydaktyczna ale i globalne niebezpieczeństwo. Podano tu ważne wskazówki do rozsądnego korzystania z tego cudu techniki.Jak i w innych pozycjach wydawnictwa, zamieszczono i w tej książce obszerny komentarz psychologa skierowany do rodziców i wychowawców. Z tą książką możemy pomóc dzieciom rozmawiać o problemach,  sprawić by nie bały się rówieśników, ustalić gdzie jest granica pomiędzy donosicielstwie a rozsądkiem. Dzieci nie mają zdolności wybiegania w przyszłość, sami musimy przedstawić im jakie zagrożenia niosą ze sobą złe sekrety. 

Oby nasze dzieci miały same dobre sekrety.

GosiaTytuł - Dobre i złe sekrety
Autor - Elżbieta Zubrzycka
ISBN 978-83-60577-22-6
Wydawca - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania 2008
Wydanie I
Okładka twarda
Liczba stron 50
Format A4
Read On 1 komentarze

Recenzja - Pierwsi przyjaciele Kamelki

12:47


To opowiadanie jest inne niż wszystkie. Zaczarowane, w słowa i zjawiska, które nam, dorosłym tak spowszedniały. Ale nic straconego, możemy razem z naszymi dziećmi wejść na nowo w świat Kamelki i... znowu odkryć jak piękne jest życie w koło nas.

Kamelka, mała kaczuszka dopiero wykluwa się z cieplutkiej skorupki. Wygrzana przez Słońce, okrywana w nocy piórkami przez Wiatr, wychodzi na świat zupełnie samiutka. Jednak małe żółciutkie stworzonko nie zostaje porzucone. Poznaje przyjaciół. Biedroneczki, stokrotki, ślimaczka, pasikonika, muchomora i pajączka. Uczy się od nich życiowych mądrości. Pomaga im, gdy potrzebują pomocy. Każdy nowy dzień dla kaczuszki jest pełen wrażeń.Przyjaciele  Kamelki sprawiają, że staje się ona odważna i pewna siebie. Wie, że może na nich liczyć. Świat jest przyjazny dla każdego, kto zechce widzieć go takim. I gdy na ostatnich kartach książki żegnamy kaczuszkę, która wyrusza po tęczy ku nowym przygodom, wcale się o nią nie boimy. Zaopatrzona w tyle cennych rad, otwarta na innych, poradzi sobie wszędzie!

Książeczka bardzo urzekła moją córcię. Cytuje fragmenty, opowiada i śpiewa o przygodach Kamelki. Całostronicowe obrazki świetnie odzwierciedlają nastrój tej niezwykłej dla nas książeczki.

GosiaTytuł - Pierwsi przyjaciele Kamelki
Autorzy -Krystyna Hammele, Małgorzata Kaczmarek
Novae Res,
Gdynia 2010
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 60
ISBN: 978-83-61194-67-5
Read On 0 komentarze

Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Dwór" (Widnokrąg)
- "Proszę słonia" (Wilga)
Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *