facebook

Kobietnik - inna bajka

Recenzja - Nie wiem kto - płyta audio

10:54

Tę płytę kupiliśmy już dawno. Zawiera 11 piosenek, których teksty są znane nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom :) Więcej o płycie tutaj.

A to dwie piosenki z płytyPoleca mama Gosia z dziećmi, Weroniką i Kubusiem
Read On 0 komentarze

Recenzja - Posłuchajki. Moje ulubione dobranocki (audiobook CD)

14:10

Wydawnictwo Papilon przygotowało wspaniałą płytę dla dzieci. Zawiera ona 40 bajek, a każdą czyta ceniona aktorka, Anna Dymna. Według nas robi to doskonale! Dostraja głos na odpowiedni ton, gdy jest smutno i on jest taki. A wesołe opowiadania dodają nam ochoty do skakania. Znajdziemy tu wiele historyjek, których słuchanie zachęci nas do rozmowy. Tak jest, kiedy słuchamy "Bajki o Beznadzieju". Jakże on się zmienił, i jak prosta była do tego droga! Każde opowiadanie jest bardzo ciekawe :) To przykładowe tytuły:
- Krasnoludek z mojej szafki
- Badal
- Zostań moim bibelotem
- Bajka dla detektywa
- Cebulowe łzy.

Na zbiór składają się bajki: Liliany Fabisińskiej, Agnieszki Frączek, Ireny Landau, Marii Ewy Letki, Zofii Staniszewskiej, Justyny Święcickiej, Agnieszki Usakiewicz, Patrycji Zarawskiej i Edyty Zarębskiej. Historyjki są niedługie, najdłuższa trwa 7 minut. W ten sposób na raz można posłuchać ich kilka. 

Ponieważ płyta w sklepie jest zafoliowana i nie można przed zakupem jej posłuchać, nagrałam dwa fragmenty z naszego radia. W tle słuchać kaszel syna... bo to bajki dobre nie tylko na dobranoc ale i na dni, gdy chore dzieci w domu nudzą się jak mopsy.
Polecam
Gosia

Tytuł: Posłuchajki. Moje ulubione dobranocki (audiobook CD)
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawca: Papilon
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-05-02
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Rok wydania: 2012
Lektor: Dymna Anna
Lektor języki: polski
Forma: płyta kompaktowa CD
Wymiary: 194 x 9 x 140
Indeks: 11247647


Read On 0 komentarze

Recenzja - "A może będzie właśnie tak" Renata Piątkowska

13:00


Każde dziecko ma ściśle sprecyzowane plany dotyczące tego, kim będzie w przyszłości. Ja chciałam być piosenkarką. Urządzałam więc koncerty i  śpiewałam do szczotki do włosów mamy albo kabla od żelazka (tylko pod napięciem!). Z wiekiem wcale mi nie mijało ; w latach środkowych podstawówki urządzałam z kuzynem koncerty pod gołym niebem i śpiewałam podczas burzy, gdzie każdy grzmot to były olbrzymie oklaski a błyski...naturalnie flesze aparatów! Ale tyle o mnie...

I dziś dzieci mają podobne marzenia. Już w latach przedszkolnych wykazują gotowość do rozwoju zawodowego. O tym właśnie jest książeczka Pani Renaty Piątkowskiej. O marzeniach :)

Poznajemy sześcioro dzieci. Strażak, aktorka, malarka, lotnik, lekarka i pirat. To wymarzone zawody bohaterów książki. Przygody opisane są bardzo zabawnie. Śmiejemy się w głos, gdy czytamy o dziadku, któremu wszelkie dolegliwości przeszły, na widok prze smacznego medykamentu Oleńki. A jak nam się marzy by i do nas samolot zamrugał światłami! I nam się podobają marzenia o zostaniu malarką... może ścian jednak? I może zielony ogórek nie jest w niczym gorszy od tych sławnych gwiazd? A czy ugaszenie ogniska z pieczonymi ziemniakami to nie jest wyczyn godny najlepszego strażaka? O statku pirackim z krzeseł, koca i miotły nie zapominamy :)To pełna przygód książeczka. Polecamy każdemu małemu i dużemu marzycielowi :) Może ich dziecięce plany to nie tylko zabawa, ale poważny krok ku idealnej pracy?

Mama Gosia i moi mali marzyciele, Weronika i Kubuś


Ilustracje : Artur Nowicki
Wydawca: Wydawnictwo BIS
ISBN 978-83-7551-339-4
Rok wydania 2008. Wznowione w 2013
Liczba stron 72Read On 0 komentarze

Recenzja - 365 rzeczy do zrobienia

21:54

Dzieci chcą ciągłego pobudzania w  twórczej zabawie. Malowanie, wycinanie, sklejanie, lepienie, rysowanie, odbijanie to ulubione zajęcia każdego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rodzice i wychowawcy znają, ze swojego dzieciństwa także, przeróżne sposoby by ten głód plastyczny maluchów zaspokoić. A co jeżeli pomysły się skończą? Wtedy najlepiej wspomóc się doskonałą książką "365 rzeczy do zrobienia", którą wydało Wydawnictwo Papilon :)

Książka jest bardzo solidnie wydana i pięknie kolorowa. Można całymi godzinami wertować i szukać kolejnego sposobu na niebanalną pracę. Są tu np. sposoby na wykonanie:
- świata podwodnego z gazety ;
- rysunku wielu dinozaurów;
- pirackiego kapelusza;
- łąki i wiejskiego pejzażu;
- składanych zwierzaków;
- latawców i dziesiątek innych rzeczy.

"365 rzeczy do zrobienia" rozwija:
- wyobraźnię
- umiejętności manualne
- zdolności plastyczne.


A to prace wykonane z pomocą książki przez moje dzieci :

 zamek Weroniki
słoń i żyrafa


 W serii 365 ukazały się także inne książki -  znajdziecie je na stronie http://publicat.pl/papilon.html

Polecamy tę książkę.
Gosia z Weroniką i Kubusiem :)


"365 rzeczy do zrobienia. Pomysłowe prace plastyczne" Fiona Watt
Kategoria: Nauczanie początkowe (6-9 lat)
Format: 270x230mm
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Papilon
Read On 0 komentarze

Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Dwór" (Widnokrąg)
- "Proszę słonia" (Wilga)
Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *