„Moda z naklejkami. Księżniczki”Muszę przyznać, iż uwielbiam Fionę Watt! Podziwiam ją szczerze, jestem fanatyczną kolekcjonerką jej publikacji z propozycjami artystycznych zabaw dla najmłodszych. Jednak książeczkę „Moda z naklejkami. Księżniczki” starsza córka otrzymała od babci. Chyba niewiele jest dzieci, które nie lubią naklejek, u nas ta pasja jakoś nie przemija, zatem książeczka z zawrotną liczba ponad czterystu naklejek została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Licząca 24 strony książka to okazja do bliższego poznania trzech księżniczek: Belli, Stelli i Izabelli. Dziewczyny są przyjaciółkami, każda z nich ma pudelka, który jest bliźniaczo podobny do dwóch pozostałych piesków. Księżniczki spacerują, odbywają podróże, kupują nowe stroje, uczestniczą w balu maskowym… Ot, takie zwykłe, „księżniczkowe” życie;) Każda z tych sytuacji wymaga odpowiedniego stroju, zatem karty z naklejkami są podpisane, aby nie doszło do niestosownego pomieszania ubrań;) Elementów garderoby jest sporo, zatem mała użytkowniczka książeczki może wybierać spośród kilku propozycji.

Mogę zapewnić, że zabawa jest przednia, wprost trudno się oprzeć, by nie wykleić kolejnej strony;) To zaleta i wada jednocześnie, choć piszę to oczywiście nieco żartobliwie. A jeśli chodzi o zastrzeżenia na poważnie, to wyznam, iż miałam czasem problemy z odklejaniem tych drobniutkich elementów. To niełatwe zadanie, zatem dziecko może nie poradzić sobie z tym zadaniem. Choć oczywiście może być to wina naszej wrodzonej niezgrabności;)

Poza tym szczerze przyznam, że wolałabym nieco bardziej edukacyjną książeczkę, ale zdaję sobie sprawę, że jedna tego typu publikacja nie poczyni chyba strasznej szkody;) A może – tak myślę – trochę wpływa na dobór kolorów, kompozycję całego obrazka (bo są też elementy dekoracyjne).
W końcu ma to być po prostu dobra zabawa, a ta na pewno jest udziałem małej kreatorki strojów dla księżniczek. Dodam, że jest to jedna z dość bogatej serii „Zaczarowane stroje” – oprócz księżniczek możemy „ubierać” baletnice, wróżki, lalki…

Polecam
Katarzyna
Tu księżniczki ozdobione według koncepcji starszej córki, konsultacji udzieliła babcia;)

 
Ostatni "dziewiczy" obrazek. Tak księżniczki wyglądają przed udekorowaniem naklejkami.

„Moda z naklejkami. Księżniczki”
Seria wydawnicza: Moda z naklejkami
Autor: Fiona Watt
Ilustracje: Vici Leyhane i Stella Baggott
Wydawnictwo: Book House
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 24
Format: 305 x 240
ISBN 978-83-61330-95-0
 


 

 Komentarze