Zaproszenie do marzeń:) - "List w butelce"


Nie da się ukryć, że z biegiem lat stajemy się coraz poważniejsi i rozważniejsi, że pewne zajęcia odchodzą trochę w niepamięć... Taka myśl mi się nasunęła, gdy rano Starsza stwierdziła, że opowie mi bajkę o królewnie, rycerzu i dobrym czarowniku. Królewna miała niezwykły pokój, na którego ścianach rosły i rozkwitały kwiaty, lubiła budować miasta i właśnie świętowała swoje trzecie urodziny;) Cała historia była bardzo zawiła, zatem nie będę przytaczać szczegółów, ale muszę przyznać, że wyobraźnia jest mocną stroną najmłodszych, tych paroletnich członków rodziny.

To niezwykle fajna sprawa, bo dzięki niej świat nabiera barw, czas płynie szybciej, a my "podróżujemy" i przeżywamy najcudowniejsze przygody. No i dodajmy - bogata wyobraźnia to i kreatywność, a tej nigdy za wiele!

Takim swoistym zaproszeniem do bujania w obłokach jest książka "List w butelce". Ten list to nie wołanie o pomoc zrozpaczonego rozbitka, ale... zaproszenie na herbatę i ciasteczka czekoladowe! Niestety - z niewiadomych przyczyn nadawca nie podpisał się... Mała dziewczynka, która też lubi budować, choć chyba raczej zamki, a nie miasta;), nie traci ani chwili i od razu snuje domysły odnośnie tej kwestii. Rzecz się dzieje nad morzem, więc czyżby zaproszenie wystosował pirat? Pirat, który gdy nie uprawia swego niecnego procederu napadania na statki, uwielbia grać ze swą papugą w warcaby? A może to słoń? W końcu ten zadziwiający swym różowym kolorem zwierz to znany amator czekoladowych ciastek! Takich cudownych, uroczych hipotez jest jeszcze parę, a mogłoby być o wiele więcej, w końcu na ogół mali twórcy tych teorii i opowieści są wprost niestrudzeni! Tu pewien ptaszek-łotrzyk kładzie im kres, ale choć na podwieczorek trafić się nie udaje, dziewczynka nie popada w rozpacz. Przecież - jesteśmy tego pewni - jeszcze niejedno takie zdarzenie przed nią!

Sympatyczną historię uzupełniają intrygujące ilustracje. Zaciekawią chyba nawet najbardziej stroniących od literatury. Kolorowe i zabawne - są świetnym dopełnieniem tej opowieści.

Polecam
Katarzyna

"List w butelce"
Autor: Agnieszka Sobich
Ilustrator: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Ezop
Oprawa: twarda
Format: 25x25 cm
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-89133-70-0
Komentarze