"KrUlewna Śnieżka" - najzabawniejsze bajki pod słońcem!Wprawdzie niektóre bajki występują w różnych wersjach, pewne realia nieco się zmieniają, jednak przesłanie, ogólny zarys akcji są niezmienne. Miło jest słuchać ich nawet po raz kolejny, wiedzą to doskonale rodzice maluchów, które często po wielokroć proszą o tę samą historię, zatem wieczorne czytanie zawsze uwzględnia ulubione opowieści. Ba, bywa tak, że ukochana bajeczka ma być czytana parę razy tego samego dnia!

Jeśli jednak te najpopularniejsze, klasyczne opowieści znamy na pamięć i pragniemy pewnej odmiany, wówczas na pewno warto sięgnąć po "KrUlewnę Śnieżkę"! To zbiór czterech przezabawnych, nowych wersji - jak sam autor to określił: "niezbyt umoralniających bajeczek". Zatem bohaterowie "Czerwonego Kapturka", "Kopciuszka", "Jasia i Małgosi" oraz "Królewny Śnieżki" zostaną postawieni w nieco innych sytuacjach, okaże się także, że pewne zdarzenia zupełnie inaczej wyglądały, niż znamy to z dawnych wersji tych opowieści, co więcej - co nieco zostało pominięte. Dlatego warto poznać te skrzące się humorem historie autorstwa Bohdana Butenki, z jego zabawnymi ilustracjami, które chyba każdy bez trudu rozpozna. Z takim bezbłędnym rozpoznaniem będziemy mieć problem, jeśli chodzi o treść;) Bo jeśli akcja rozpoczyna się na dworze króla Niezguły Trzeciego, potem pojawia się jego następca, który planuje szeroko zakrojone zmiany w kwestii estetyki stolicy monarchii, a później wśród bohaterów spotkamy Szefa Policji, Ochmistrza, szpiegujące wiewiórki oraz niezbyt rozgarniętą dziewczynę, która interesuje się jedynie jabłkami, to jaka baśń została tu sparafrazowana? Oczywiście "Królewna Śnieżka", tyle że tu mamy do czynienia z "KrUlewną Śnieżką", gdyż - jak wyjaśnia autor... Ale może nie będę psuć przyjemności poznawania tej niesamowicie pomysłowej, radosnej i zaskakującej lektury! Warto sięgnąć po nią i bawić się czytaniem tych bajek na opak;)

Niewątpliwie to pozycja dla nieco starszych czytelników, najmłodsi wolą klasyczne wersje, poza tym nie zrozumieją wszystkich niuansów, dowcipów językowych i sytuacyjnych. Zatem jeśli nasze pociechy są już w odpowiednim wieku, podsuńmy im tę lekturę. Jeśli nie - bawmy się nią sami;) To będzie na pewno bardzo radośnie spędzony czas!

Polecam
Katarzyna"KrUlewna Śnieżka"
Autor, ilustrator: Bohdan Butenko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
Format: 19x20,5 cm
ISBN: 978-83-10-11452-5
Komentarze