Misia Marysia podbija serca najmłodszych:)


Serie wydawnicze o małych bohaterach przeżywających podobne przygody jak mali czytelnicy niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Mogłoby się wydawać to dziwne, bo przecież opisywane historie nie są bardzo "sensacyjne", to zwykłe, codzienne zdarzenia. Ale chyba właśnie w tym tkwi klucz do sukcesu takich publikacji. Najmłodsi słuchając historyjek o takich perypetiach, jakie sami przeżywają, uczą się bardzo wiele! Bo właśnie celem tych opowieści jest przekazanie pewnych wartości, zasad postępowania, oswojenie z trudnymi sytuacjami. Maluchy często obawiają się tego, co nowe, zatem książeczki o misi Marysi pozwalają pokazać, co dzieci czeka w danym miejscu, jak się zachować, jak poradzić z problemami.

Oczywiście rodzice czy dziadkowie tłumaczą najmłodszym przeróżne sprawy, jednak dobry wypływ sympatycznych bohaterów jest nie do przecenienia. Nieraz tak się zdarza, że po wielokroć powtarzane przez bliskich wiadomości jakoś nie znajdują zrozumienia, a przykład zachowania postaci zapada głęboko w pamięć, jest przez dziecko przywoływany, także i dla rodziców stanowi dobry punkt odniesienia do rozmów z najmłodszymi.

Pierwszy dzień w przedszkolu czy nocowanie bez najbliższych, u koleżanki to bardzo trudne chwile. Z jednej strony na pewno przyjemne, ale i niepokojące. W końcu wszystko jest nowe, inne, nie zawsze wiadomo, jak się zachować. By rozwiać obawy, by te oczekiwane wydarzenia potoczyły się jak najmilej, warto przeczytać taką książeczkę. Dzieci poznają przebieg dnia w przedszkolu, dowiedzą się, czym będą się zajmować. Dobre nastawienie to niezwykle ważna sprawa, zatem takie "oswojenie" z tą placówką będzie świetnym pomysłem. Także nocowanie u koleżanki będzie miłą atrakcją bez smutnych chwil, gdy poczytamy o bohaterach przeżywających taką przygodę.

Tu mamy na dodatek kolorowe ilustracje bardzo zaciekawiające maluchy. Ze skupieniem studiują je, a potem nawet na ich podstawie opowiadają wszystkie wydarzenia z książeczki. Oprócz dużych ilustracji na stronie z tekstem umieszczono pod spodem kilka małych rysunków - są one swego rodzaju słownikiem wzbogacającym zasób wyrazów najmłodszych.

Choć w miękkiej okładce, to są to trwałe wydania, a niewygórowana cena to kolejny atut.
Warto je kupić i poznawać świat z misią Marysią!

Polecam
Katarzyna


"Marysia i wesoły dzień w przedszkolu", "Marysia i nocowanko"
Autor: Nadia Berkane
Ilustrator: Alexis Nesme
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: miękka
Liczba stron: 20
Format: 22x22 cm
ISBN: 978-83-7167-881-3, 978-83-7167-910-0
Komentarze