"Wielka księga rysunków Zuzi" - stwórzmy sami ciekawe historyjki o ulubionej bohaterce!Naprawdę ma niebagatelne rozmiary ta "wielka księga"! I świetnie, bo takie "ścibolenie" w małym rożku, kąciku to nie dla nas;) Dziewczyny bardzo upodobały sobie format A3, Starsza ochoczo tworzy bardzo dopracowane portrety piratów, scenki rodzajowe z ich udziałem, egzotyczne ule, Młodszą tradycyjnie księżniczkowe klimaty zajmują, ale dzięki okazałej kartce i księżniczki mogą mieć słuszne rozmiary!

Ale wielkość to nie jedyna zaleta tej pozycji! Licząca sześćdziesiąt cztery strony książka to mnóstwo ciekawych zadań, zabawnych scenek, intrygujących wyzwań. Co też mogło wystraszyć ukochanego kotka dziewczynki, Mruczka? Jak wyobrażamy sobie domek na drzewie? Jakie widoki przedstawiają się oczom Zuzi podczas nurkowania?

Już po tych kilku pytaniach, po przyjrzeniu się zdjęciom zawartości książki umieszczonym poniżej, możecie być pewni, że Zuzię spotyka wiele niebanalnych przygód, ba - nawet codzienne zdarzenia mają posmak wielkich emocji, bo przecież zabawa plażową piłką, jedzenie lodów czy kurowanie chorego misia to dla najmłodszych bardzo ważne i niezwykle zajmujące, długo pamiętane sprawy:)

Autor w ciekawy sposób urozmaica zadania stawiane przed najmłodszymi - niekiedy mają konkretny cel - przedstawić wyraźnie określoną rzecz, np. zamek z piasku, zamkowe duszki, pacynki, często zadania są nieco mniej sprecyzowane: jak choćby prośba o uzupełnienie zabawkowej apteczki, dokończenie fantazyjnego rysunku tworzonego bez odrywania ręki od kartki. Ale Ulrich Velte pozwala także małym fanom Zuzi stać się niejako współtwórcami tej pozycji - to sami rysujący muszą zdecydować, co przedstawią w swoich pracach, jakie przedmioty według nich mogą być pasiaste, jaki "urwis" (a może niezgrabiasz;)) przewrócił doniczkę, co oświetlił snop światła latarki, którą dziewczynka trzyma w ręce... 

Do tego oczywiście najmłodsi na pewno nie odmówią sobie przyjemności pokolorowania rysunków stworzonych przez Ulricha Velte - zatem ta książka posłuży i jako klasyczna kolorowanka, i jako taka nowoczesna "anty-kolorowanka", zainspiruje do twórczych poszukiwań, skłoni do rozbudzenia wyobraźni...
Dla fanów Zuzi to pozycja nieodzowna - w długie wieczory, które teraz wszak królują, warto sięgnąć po pełną inspiracji - a niebawem i bardzo kolorową - "Wielką księgę rysunków Zuzi"!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Wielka księga rysunków Zuzi"
Autor i ilustrator: Ulrich Velte
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64 
Format: 21 x 29,7 cm  
ISBN: 978-83-8008-108-6

Komentarze