"Księżniczki. Złota księga bajek do słuchania" - najulubieńsze opowieści małych słuchaczek:)Prawie dwa lata temu na ścianie pokoju dziewczynek zawisł plakat z księżniczkami Disney'a. Te piękności przykuwały uwagę - to rzecz oczywista;) Pojawiło się też pragnienie poznania ich bliżej, bo oczywiście niektóre identyfikowane były w mig, ale inne - zupełnie nieznane. I takie filmowe seanse sobie organizowałyśmy. Od tamtej pory już po kilkakrotnie te magiczne historie umilały nam czas, dziewczyny pamiętają je doskonale, ale przecież nie od dziś wiadomo, że uwielbiamy te historie, które znamy, więc taka książka jak ta musiała spotkać się z bardzo gorącym przyjęciem!

Jeśli tak jak my lubicie te piękne disneyowskie animacje, to jest to doskonała książka i dla Was! Dzięki niej przypomnicie sobie klasyczne bajki, a ilustracje będące przeniesieniem kadrów filmowych ubarwią i umilą tę lekturę. Często zajmują całą rozkładówkę, w intensywnych barwach, uwidaczniają najistotniejsze momenty opowieści. Oczywiście na kilkudziesięciu stronach trudno zawrzeć wszystkie zdarzenie, detale i opisy, ale wiele informacji zaczerpniemy z wizualnych przedstawień, a zaletą tych wersji będzie dostosowanie ich do możliwości percepcyjnych najmłodszych - są na tyle długie, by barwnie przedstawić "księżniczkową" historię, ale na tyle krótkie, że nie nadwyrężą cierpliwości maluchów i nie uśpią, gdy czytamy do snu (bo przecież tak miło jest usłyszeć całą opowieść!).

W niniejszym tomie zebrano sześć klasycznych bajek w najpopularniejszych wersjach, zatem są to historie z happy-endem, okrojone ze wszelkich bardziej drastycznych elementów. Przyznam, że zaskoczył mnie los Złej Macochy, za którą wiernie towarzyszące Królewny Śnieżki pracowite krasnoludki biegły aż na strome urwisko, gdzie wiedźma stoczyła się ze skały, przypadkiem straciwszy równowagę.

Książka zwraca uwagę atrakcyjną formą - podobnie jak w przypadku innych pozycji z serii "Złota księga bajek" dominujący kolor zdobień to złoty. Wybiórczy lakier pokrywa wizerunki postaci oraz dekoracyjne desenie. A do tego książka zawiera fantastyczny "dodatek" - płytę z nagranymi tekstami bajek interpretowanymi przez dwie świetne aktorki - Annę Dymną i Marię Seweryn.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Złota księga bajek do słuchania"
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: kartonowa foliowana
Liczba stron: 192
Format: 19,7x20 cm
ISBN: 978-83-281-1373-2

Komentarze