Minionki - żółty zawrót głowy;)Chyba nikt nie ma wątpliwości, co jest hitem tego lata! Minionki otaczają nas i są widoczne niemal wszędzie;) Ich wizerunek na opakowaniach produktów spożywczych sprawia, że sprzedają się one fantastycznie;) Trzymające rękę na pulsie dzieciaki domagają strojów z minonkami (lub uroczymi córkami Gru - ewentualnie z puszystym jednorożcem;) To podobno także najbardziej na topie aranżacja dziecięcych przyjęć - w stylu minionkowym:)

Czwarta część filmu rodzi chęć porównań z tym, co już było i niektórzy wskazują wyższość poprzednich historii nad nową produkcją. Jednak nie skreślajcie tej części - jest Gru, jest Lucy - już jako małżonka, zatem bohaterowie stanowią razem duet mogący wiele zdziałać w kwestii walki z przestępcami, są oczywiście urocze dziewczynki, no i niezawodne minionki! Do tego mnóstwo niebanalnych gadżetów, szybkie tempo akcji, dużo humoru - a potem można sięgnąć po jeden - lub więcej! - tę opcję zdecydowanie polecamy!:) - z tytułów sygnowanych przez Wydawnictwo Egmont, a związanych bezpośrednio z filmem wytwórni Universal Pictures. Dzięki temu czas biegnie szybciej (a tego lata zdarzają się pewnie wszystkich chwile nudy w oczekiwaniu na lepsze warunki pogodowe...), poza tym najmłodsi rozwiną się wszechstronnie - spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentracja, pamięć, cierpliwość, precyzja, mała motoryka - to wszystko zostanie dobrze przećwiczone i to bez żmudnego nakłaniana pociech. Czekają małych odbiorców i wyzwania wymagające kreatywności, wyobraźni - w każdej książce nieco inne.

Każdy z tytułów oferuje najmłodszym sympatyczne dodatki - naklejki ("Superalbum z naklejkami"), jeszcze więcej naklejek;) ("Gru, Dru i Minionki. 1000 naklejek"), tatuaże ("Książka z tatuażami"), zawieszka z jednorożcem do samodzielnego ozdobienia ("Księga łamigłówek"), kredki, by od razu rzucić się w wir dodawania barw przygodom ulubionych bohaterów ("Superkolorowanki").

Minionki to oryginalne postacie, zatem i zadania ich dotyczące są wyjątkowe. Jeśli labirynt - to jedyny w swoim rodzaju, jeżeli kolorowanka - to tak zakręcona, że porwie nawet tych, którzy odżegnują się na co dzień od wzięcia kredek w rękę;), wyszukiwanki naprawdę dadzą nam popalić;), a poza tym trzeba będzie zmierzyć się z kolorowym sudoku, stworzyć bajkę o jednorożcu i zilustrować ją, wymyślić niezawodne szpiegowskie gadżety, pogłówkować... 

Fani minionków lubią mieć wokół siebie wizerunki ulubionych bohaterów - w książkach znajdziemy inspiracje do przebrań w minionkowym stylu, a poza tym - masę naklejek pozwalających stworzyć wiele niebanalnych prac czy ozdobić szkolne przybory (i osłodzić sobie nieuchronnie zbliżający się powrót do szkoły - na szczęście w tym roku dopiero 4 września!;)).

Wielbicieli sielskich, wiejskich klimatów ucieszy fakt, iż brat-bliźniak Gru mieszka na farmie, hoduje świnki, więc i sporo zwierząt na kartach książek się pojawia. 

W oczekiwaniu na piątą część minionkowych przygód (bo przecież musi być, prawda?), sięgnijcie po książki sygnowane przez Egmont, by przypomnieć sobie perypetie bohaterów i znaleźć w nich mnóstwo ciekawych zdań oraz świetnej zabawy!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki "Gru, Dru i minionki. Superkolorowanki"
Liczba stron: 48 stron
Format: 21x29,7 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Egmont

"Gru, Dru i minionki. Książka z tatuażami"
Liczba stron: 32 strony
Format: 21x29,7 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Egmont

"Gru, Dru i minionki. 1000 naklejek"
Liczba stron: 40 stron
Format: 21x29,7 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Egmont

"Gru, Dru i minionki. Księga łamigłówek"
Liczba stron: 32 strony
Format: 21x29,7 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Egmont

"Gru, Dru i minionki. Superalbum z naklejkami"
Liczba stron: 32 strony
Format: 21x29,7 cm
Okładka: miękka
Wydawnictwo: EgmontKomentarze