"Atlas świata My Little Pony" - niezbędnik dla wybierających się do Equestrii;)Nasze dziewczyny żyją już nieco oczekiwaniem na zimę;) - i rzecz jasna święta. Wypatrzyły zupełnie wyjątkowe piórniki (i cenne bardzo...;)), zatem liczą na hojność Mikołaja! A ten potrafi czasem zaskoczyć swoją wspaniałomyślnością! Prosimy o nowy kask rowerowy i pod choinką oprócz kasku znajdujemy nowe ochraniacze, koszyk (bo poprzedni "się pogiął"), do tego świetną grę i kilka książkowych bestsellerów - mnóstwo radości i miłych niespodzianek czeka nas często w związku z wizytą tego dobrodusznego starszego pana!;) 

Podobnie jest w przypadku opowieści o kucykach - czy to serial, czy też niedawno mający swą premierę film kinowy - radość z oglądania jest bardzo wielka. Ba - mam wrażenie, że wraz z upływem czasu jeszcze bardziej te historie lubimy! Także i powtórki są admirowane, ogląda się je z wielkim zainteresowaniem i emocjami. Cieszy szczęśliwe wyjście z wszelkich tarapatów, zabawne przygody, no i nowe, ciekawe lokalizacje!

Wprawdzie Ponyville to centrum wydarzeń, tu się wszystko zaczyna, tu rodzi się przyjaźń bohaterek, ale powoli świat Equestrii - ten serialowy, animowany, powiększa się o kolejne krainy, tajemnicze miejsca, ważne obiekty, które stanowią punkty zwrotne w historii o sześciu przyjaciółkach wspólnie zwalczających zło, pomagających potrzebującym, ale też rozwijających swoje pasje, świetnie się bawiących i miło spędzających czas na rozmaitych zajęciach. 

Pamiętacie przerażający Las Everfree? Pierwsza wspólna wyprawa kucyków w te rejony napawała widzów takim obawami... A przecież przyjaciółki czekało mnóstwo nieporównywalnie większych wyzwań! Ile ciekawych miejsc jeszcze poznali fani - miasta, farmy, wzgórza, kompleksy leśne, dzikie ostępy, gdzie strach się zapuszczać i tętniące gwarem metropolie... To rzeczywiście przypomina odpakowywanie świątecznych prezentów, bo gdy wydawało się nam, że już orientujemy się doskonale w lokalizacjach świata MLP, okazuje się, że czeka nas kolejna niespodzianka! 

Przyznam, że w mojej wyobraźni miejsca te były jak niezależne wyspy i wzajemne relacje między nimi, położenie i sąsiedztwo jawiło się dość mgliście... (wspominając moje obawy przed zapowiedzianym przez geografa pytaniem "z mapy" - nic w tym dziwnego...;)). Mający podobne problemy z wielką radością przyjmą zapewne pojawienie się "Atlasu świata My Little Pony", bo choć to miejsce, do którego raczej nie trafimy;), to miło jest naocznie zobaczyć jak się to uniwersum prezentuje, jak daleko mają bohaterowie wybierając się z kolejną misją, skąd przybyła postać, która pojawia się w centrum wydarzeń i podaje miejsce pochodzenia... 

Dodatkowo - niezwykle przyjemnie się na tę mapę patrzy - jest ona połączeniem mapy fizycznej i planu, mamy tu uwidocznione i ukształtowanie powierzchni, i ważne obiekty, a wszystko zostało opisane zdobną czcionką - i w języku angielskim. Ach, cóż za przeszkoda! - być może ktoś zawoła, a ja wprost przeciwnie - uważam, że to świetny pomysł, na zainteresowanie językiem Szekspira (i kucyków;)) - bo dziewczyny, a zwłaszcza Starsza - jakoś nie garną się do nauki angielskiego, więc wszelkie tematy mogące zmobilizować do poznania nowych słówek, podszlifowania wymowy są bardzo mile widziane i wręcz bezcenne!

Fanów na pewno ucieszy dodatek do tego ekskluzywnego - jak czytamy na okładce - wydania - na trzech ostatnich fotografiach widoczny uroczy Spike!:) To będzie naszym przewodnikiem po świecie Equestrii - on opowie o wszystkich ważnych miejscach, przypomni ciekawe zdarzenia z nim związane, przybliży fakty, które mogły nam umknąć, bo to rzeczywiście bardzo solidne kompendium wiedzy o świecie My Little Pony! 

Do tego - pięknie wydane! Oprócz miłego dodatku - figurki smoka, fanów zachwyci format tej pozycji, barwne ilustracje, zabawne relacje naszego przewodnika przywołujące rozmaite przygody kucyków. To także obszerna publikacja - licząca sobie blisko sto stron. Jeśli jednak przestudiujecie ją całą i zrobi się Wam nieco żal, że Equestria nie kryje już żadnych tajemnic, to Spike uspokaja - to atlas znanego świata;), czeka nas jeszcze wiele ciekawych niespodzianek w tej materii - w kolejnych filmach o przyjaciółkach i ich przygodach!Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 


"Atlas świata My Little Pony"
Autor: Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 27x37 cm
ISBN: 9788328120686Komentarze