"Pamiętniki Wisienki i Walentyna. Tom 1" - przed podróżą w świat podróż w głąb siebie

 


Wisienka dała się poznać jako specjalistka w dochodzeniu do prawdy, odkrywaniu tajemnic, śledztwach, które niosą pomoc. I tym razem pomoc jest potrzebna, a i detektywistyczne umiejętności się przydadzą, choć misja jest innego rodzaju: bardzo delikatna i... kosmiczna!

Fani sympatycznej bohaterki pamiętają, że ostatnio (czyli w poprzednim, piątym tomie) poznaliśmy bliżej zdarzenia z dzieciństwa Wisienki, jej rodzinę - także tę nową, bo przyjaciel mamy ma synka, a wspólne plany są bardzo poważne. A nowa historia właśnie na takim rodzinnym polu się rozgrywa... 

Jakie emocje budzi Was pomysł rocznej podróży po świecie? Pewnie rozmaite, a podekscytowaniu i ciekawości mogą towarzyszyć i obawy... I tak się rzecz ma w przypadku Walentyna. Chłopiec opacznie rozumie słowa ojca o tym, że podróż zmienia ludzi, że nie wracamy tacy sami i boi się tego. Czy uda się przekuć niepewność i lęk w ich przeciwieństwo?

Na szczęście Wisienka jest specjalistką od emocji, potrafi dostrzec to, czego inni nie zauważają, a świetne pomysły dają sposobność do dotarcia do prawdy, nawet jeśli trudno się nią podzielić. Kluczem jest tajemnicza misja, dochodzenie dotyczące kosmicznych przybyszy, zagadkowe i zabawne perypetie opisywane w pomysłowych raportach z misji ozdobionych rysuneczkami, dopiskami, emocjonującymi informacjami. 

To nieco inna opowieść niż dotychczasowe przygody i trzeba przyznać, że dominacja relacji z tajemniczej misji Wisienki i Walentyna może nieco zaciemniać obraz. Nie od razu mamy wszystkie dane na ten temat, ale po wniknięciu w lekturę przekaz staje się jasny. Wrażliwość dziewczynki, jej pomysłowość i serdeczność stają się kluczem do szczęśliwego zakończenia.

Polecam
Katarzyna 
"Pamiętniki Wisienki i Walentyna. Tom 1"

Scenarzysta: Joris Chamblain
Ilustrator: Aurélie Neyret
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 60
Format: 19,8x26 cm
ISBN: 978-83-281-5271-7

 

Komentarze