"Mali bogowie. Tom 6. Cała prawda o Odysei" - humorystyczna wersja doskonale znanej opowieści

 


Dziesięć lat na wojnie, dziesięć lat w drodze... Perypetie Odyseusza, choć intrygujące i nietuzinkowe, są zdecydowanie nie do pozazdroszczenia. Choć w wydaniu w serii "Mali bogowie" to opowieść przede wszystkim niesamowicie zabawna, no i do tego pokazująca nieco inne oblicze zdarzeń niż to, które znamy z mitologii.

Jak się okazuje, to spisek złośliwych (nieco...;)) braci - Posejdona i Zeusa, sprawił, że Odys i jego towarzysz Taurusek wyprawią się w podróż, której trasa jest maksymalnie zawiła, z wieloma przystankami, nieoczekiwanymi przeszkodami, zwrotami akcji nieźle dającymi w kość dzielnym żeglarzom...

Sam początek nietuzinkowej przygody jest odmienny od znanego z lektury klasycznej mitologicznej opowieści. I inny ma być koniec: jeśli wyprawa zakończy się sukcesem, to Odys zostanie najwspanialszym żeglarzem w dziejach. Ale pomysłowość Posejdona jest niewyczerpana, podróżnicy nie raz i nie dwa mierzyć się będą z wyzwaniami, które niejednego by przeraziły i pokonały. A jednak uczestnicy wyprawy nie składają broni, ba - wspiera ich nawet bardzo wojownicza bogini, czyli Atena. 

Łatwo nie będzie... Ale będzie bardzo zabawnie! Autorzy wykorzystają każdą sytuację, by rozbawić odbiorców: humor sytuacyjny i językowy wywołuje i uśmiech, i salwy śmiechu. Do tego same postacie - dobrze nam znane i bardzo lubiane - są same w sobie przepełnione komizmem. 

To taki komiks, że gdy się go czyta, to chcemy dzielić się tymi historyjkami z innymi. Zatem dobra zabawa tą zimową porą gwarantowana! Nam się bardzo spodobało poświęcenie całego tomu jednemu mitologicznemu tematowi. Kto również ceni takie ujęcia, ten ucieszy się też z wiadomości, że bohaterem kolejnej części będzie Herakles - niewątpliwie jego dwanaście prac dostarczy nam mnóstwo radości!

Polecam
Katarzyna 


Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Egmont.
"Mali bogowie. Tom 6. Cała prawda o Odysei"

Scenarzysta: Christophe Cazenove 

Ilustrator: Philippe Larbier

Wydawnictwo: Egmont

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 48

Format: 21.5x29.0cm

ISBN: 978-83-281-5536-7Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)