Astrid Lindgren przedstawia: "Ja nie chcę iść spać"Astrid Lindgren nie trzeba nikomu przedstawiać. Kolejne już pokolenie czyta jej książki. Tworzony przez nią klimat opowiadań sprawia, że stają się ponadczasowe. Bajeczka, o której dziś napiszę to wydana przez Wydawnictwo Zakamarki „Ja nie chcę iść spać”.

Lasse ma pięć lat. Chłopczyk, jak i wszystkie dzieci w jego wieku lubi się bawić… do zmroku. Na nic prośby mamy, by zakończył zabawę i zechciał iść spać. Przecież wszystko jest ciekawsze od nudnego spania. Coś jednak musi się wydarzyć, by Lasse zmienił swoje poglądy na temat spania ;)


Sąsiadka chłopczyka, staruszka zwana ciocią Lotten, ma niesamowite okulary, przez które widać nawet to, co dzieje się w lesie. Z jakim zafascynowanie mały Lasse odkrywa, że i mały miś grzecznie kładzie się spać, bo tyle zaplanował na następny dzień. A króliczki? Urządzają bitwy na poduszki a potem wielką kąpiel, po której natychmiast zasypiają. Nawet mały ptaszek wie, że rano będzie miał nowe siły na trudną naukę latania. Wiewiórkom także nie uda się wymigać od udania się na odpoczynek, najpierw tylko mała zachęta od mamy wiewiórki… a potem… I malutkie myszki śpią w swych malutkich łóżeczkach, tak jak wszystkie dzieci.  Lassemu także zaczyna się podobać pomysł by iść spać. Umył się i wyszorował zęby …i zasnął. Każda mama jest w stanie wyobrazić sobie zdziwienie jakie wywołał tym czynem w swojej mamie.

Książeczka jest bogato ilustrowana. Rysunki Ilon Wikland doskonale wpisują się w treść. Nie trudno maluchom wejść w świat małych zwierzątek leśnych. To naprawdę piękna książeczka. 

Polecam serdecznie :)

Gosia

tekst: Astrid Lindgren
ilustracje: Ilon Wikland
tumaczenie: Anna Węgleńska
wydawnictwo: Zakamarki
 wiek: 3+
Format : 20,5 x 26 cm, twarda oprawa
28 stron
ISBN: 9788360963739
data wydania 22/10/2009

W serii ukazały się także:
- Ja też chcę mieć rodzeństwo
- Ja też chcę chodzić do szkołyKomentarze