Czytaj dzieciom - "Moje szczęśliwe życie" Rose LagercrantzBardzo ciekawą pozycją dla dzieci, które rozpoczną po wakacjach naukę w szkole, jest książka "Moje szczęśliwe życie"  Rose Lagercrantz. To zbiór krótkich opowiadań o codziennym życiu Duni. Dziewczynka jak każdy ma dni udane i gorsze. I nasze dzieci takie mają. W  tej książce Dunia nie może zasnąć  i liczy szczęśliwe chwile swojego życia... a jest ich wiele.

Mała bohaterka ma powody by być smutna, znajduje także powody do radości. Dunia jest półsierotą, wychowuje ją tata. Na kartach książki dzieci, razem z nią, poznają co to przyjaźń i utrata przyjaciela. Dunia jak inne dzieci skacze na skakance i jest w tym mistrzynią. Ma kolegów i koleżanki, ciekawe zajęcia w szkole, stłuczone kolano...

To być może, ktoś taki jak nasze dziecko. Wrażliwe i dobre. Chętne do pomocy, chcące naprawiać nawet przypadkowo wyrządzone krzywdy. Może sami odnajdziemy siebie w małej Duni? Może zastanowimy się, nad tym czy nasze dzieci potrafią okazywać uczucia i co my sami robimy by im pomóc tak, by ich życie było szczęśliwe?

Dużą zaletą książki są doskonałe rysunki Evy Eriksson. To dla dzieci jest nie lada atrakcją. Większe litery ułatwią samodzielne czytanie, a przystępny język zachęci do zagłębienia się w książeczkę, która... czyta się sama :)

Jak myślicie, czy Dunia w końcu zasnęła... ?

Poleca Gosia Rajchel

Dla dzieci w wieku : 6 +
Wydawca: Zakamarki
Data wydania: 2012
Seria wydawnicza: Dunia
ISBN: 9788377760147
Liczba stron: 140
Format: 15.0x21.5cm
Rodzaj oprawy: twarda


Egzemplarz recenzencki otrzymaliśmy od Wydawnictwa:


Komentarze