Śmierć i Niebo - trudne tematy do rozmowy. Urodziny dziadkaKtóry rodzic nie ma problemu z tym, jak wytłumaczyć małemu dziecku, że nasi bliscy kiedyś odejdą? Jak zrobić to w taki sposób, żeby dziecko zrozumiało? Aby dać mu nadzieję i pokazać, że umieranie i narodziny to normalna kolej rzeczy? Z pomocą przyjdzie tutaj książeczka "Urodziny Dziadka"  wydana przez Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w Sandomierzu.

Książeczka to zapis rozmowy wnuczki Ani z dziadkiem, który ma właśnie urodziny. Dziewczynka chwilkę tylko jest smutna, gdy dowie się, że ludzie jak i stare drzewa umierają. Wiśniowe drzewko miało już wiele lat i trzeba było je wyciąć. Ale dziadek zaraz opowiada dziewczynce o Niebie, o tym, że z brzydkiej poczwarki powstaje piękny motyl, a z ziarenek maku całe łąki czerwonych kwiatów.Dziadek i wnuczka zasadzą pestki wisienki, by dać życie nowym drzewkom. To ich wspólny sekret. Tego dnia Ania wiele się uczy.

Książeczka zawiera wesołe rysunki. Moje dzieci słuchały zafascynowane o tych cudach natury, które są i dla nich na wyciągniecie ręki. Jestem pewna, że to doskonały wstęp do rozmowy o umieraniu i narodzinach. 

Gosia


Autorzy: Jan Godfrey, Estelle Corke
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
Ilość stron: 30
Oprawa: twarda
Wymiar: 225x225 mm
ISBN: 978-83-257-0246-5

Rok wydania: 2011


Egzemplarz recenzencki otrzymaliśmy od Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu:


Komentarze