Miodzio Nulek, palce lizać!
Pięciolatek Nulek, to chłopak wesoły i pomysłowy. Czasem niegrzeczny, ale gdy ma się te pięć lat, takich sąsiadów jak Nulek, nie może być nudno. Na ulicy Marchewkowej 5 w Dobrzanach jest więc zabawa na całego! I do niej autorka zaprasza czytelników.

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej są opisane przygody Nulka i jego sąsiadów: Nusi, Minia, Tyciej Edyci, Tośka i Bertranda. To świat dzieci, pełen fantazji i zwariowanych przygód - zabaw w rycerzy, zawodów na trawie. Parskamy śmiechem czytając o kolejnych historiach :) A dorośli? Przez przydomki i nazwiska stworzone przez autorkę, także zyskują naszą sympatię. Pan Bambercjusz? Babcia Majbuna? :)

Druga część to przepisy kulinarne. Nie, to nie są zwykłe przepisy - mają zjawiskowe nazwy. Kto z Was jadł Gluty nosorożca z bitą śmietaną? Hę? :) I my skusiliśmy się... nie, nie na gluty. Zrobiliśmy "Bezkonkurencyjną pizzę taty"! Banalnie prosta a jaka pyszna! A oto fotorelacja z przyrządzania i konsumowania :


Wiemy, że pociekła Wam ślinka. Przepis znajdziecie w książce :)

Dużą zaletą książeczki jest większa czcionka. Dla początkujących czytaczy idealna. Nulek zaczyna zerówkę, a więc niebawem i przygodę z czytaniem. Troszkę się denerwuje szkołą, ale może liczyć na wsparcie rodziców. Książka przypomina nasze czasy dzieciństwa i dlatego także warta jest uwagi.

Polecam serdecznie!

Gosia

Tytuł: Miodzio Nulek, czyli przepyszna książka dla niejadków
Autor: Ewa Skarżyńska

Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Data wydania: 2010
Ilustrator: Suren Vardanian
Format: 20 x 20 cm
Liczba stron: 132
Oprawa: twarda


Z tej serii ukazały się już książki:
- Nulek,
- Nulek kontra Tosiek
- Ożeń się ze mną, Nulek


Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękujemy 
Wydawnictwu Diecezjalnemu i Drukarni w SandomierzuKomentarze