Proszę wsiadać, drzwi zamykać!

Proszę wsiadać, drzwi zamykać... zapraszamy na przejażdżkę, poprzez stulecia, pociągami!

Wpadliśmy w zachwyt nad starymi i nowymi pociągami, jakie możemy obejrzeć w albumie Wydawnictwa Debit " Legendarne podróże - Pociągi". Piękne wydanie nie może ominąć półki żadnego fana kolejnictwa :) 

Gdyby każdy rozdział traktować jako stację kolejową to, nasza podróż będzie mieć ich 28. Na każdej z nich wspaniałe zdjęcia pociągów z opisami oraz otwieranymi okienkami. A pociągi są długie i dlatego książka rozciąga się na boki. Bo kto z nas nie liczył nigdy wagonów w pociągu?


Po wygodnym usadowieniu się w pociągu, pora na drugą stację kolejową - to prastare koleje. Młody czytelnik może być zadziwiony, że zanim pojawiły się znane mu elektrowozy, pociągi wyglądały zupełnie niepociągowo! Bliżej im było do dyliżansów. Na kolejnej stacji opis powstawania pierwszej kolei transkontynentalnej w USA. Następna przerwa to opis sygnalizacji kolejowej oraz układania torów. Przeczytamy także o kolei pod ziemią. Dowiemy się jak rozwijała się kolej na całym świecie. Poznamy zasady ruchu pociągów na stromych podjazdach w terenie górskim.


Kolejne miejsce to informacje o przewozie materiałów ciężkich czyli pociągi towarowe. A zaraz potem wsiądziemy do "Orient Expresu" - ekskluzywnego pociągu, a towarzyszyć nam będzie Agatha Christie! Dojedziemy do tajemnicy silniku spalinowego, a zaraz potem do pociągów napędzanych prądem - elektrowozów, które dziś jeżdżą po szynach całego świata. Pędzą nawet, bo przecież  prędkość 581 km/h, jaką rozwijają pociągi w Japonii jest zawrotna, pędzą niczym pociski!

Gdy już zwolnimy możemy pokontemplować piękne hale i ozdobne dworce kolejowe. 

Książka jest przeznaczona dla czytelnika od lat ośmiu, ale i młodszy może dorastać do niej. Wpierw oglądając tylko pociągi i słuchając czytających ojców. Potem zagłębiając się samodzielnie w fascynujące opowieści o słynnych kolejach i ich taborach :)

Do podróży zachęcała
Gosia

Tytuł  - POCIĄGI
Podtytuł - LEGENDARNE PODRÓŻE
Autor: Gaby Goldsack
Ilość stron:  32 + wysuwane ilustracje
Format 210 x 297 mm
Oprawa Twarda foliowana perforowana
ISBN 978-83-7167-771-7


Za przekazanie egzemplarza recenzenckiego dziękujemy Wydawnictwu:

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)