Ela na plaży :)


Nikt nie zgadnie, gdzie moja córeczka zabiera ze sobą książeczkę "Ela na plaży"!  Nie może rozstać się z Elą nawet idąc na kilka chwil do toalety i siada z nią na sedes :) Tak polubiła tą bajeczkę. 

Ale zacznijmy od początku. Wydawnictwo Zakamarki wydało serię książeczek, w których jest więcej obrazków niż tekstu. To dla maluszków od pierwszego roku życia. My napiszemy o "Eli na plaży". Historyjka opowiada o dziewczynce, która zabiera misia, ręcznik oraz przekąskę i udaję się na plażę. Dzieci, które w tym roku czeka pierwsza przygoda z morzem, zobaczą, że Ela zakłada kostium kapielowy i, że morze w pierwszej chwili bywa zimne. Na rysunkach jest misio Eli i jak mu się dokładnie przyjrzymy, albo patrzy na dziewczynkę albo... ucina sobie drzemkę. Plaża to w końcu miejsce do relaksu!Ela łowi ryby... czy potrafi? Czy tylko się bawi? Nie udaje się jej nic złowić...za to sama zostaje zaatakowana... przez KRABAA! Tak, tak, w morzu mogą być różne żyjątka. To zniechęca dziewczynkę do dalszych połowów. Poznaje chłopca, który według niej jest duży. Ale to pojęcie względne, bo gdy się jest dzieckiem, inne dzieci mające kilka lat więcej, wydają się taaakie duże. Krzyś, bo tak ma na imię, nie boi się krabów. Uczy Elę je łowić. Dziewczyna jest zafascynowana kolegą - taki duży i potrafi łowić kraby... my kobiety znamy ten niemy podziw, który widać na rysunkach w książce :) Bo Krzyś umie tez pływać. Ela pływa na czworakach, w płytkiej wodzie. Dziewczynka w podziękowaniu za mile spędzony czas, częstuje chłopczyka ciastkami i sokiem. A na samym końcu opowieści wylewa kraby z powrotem do morza.  W morzu na pewno krabom będzie najlepiej. Ela jutro znowu przyjdzie nad morze.. może po to by znowu wyłowić kraby?

Autorka, będąca zarazem ilustratorką książeczki, w tym niedługim opowiadaniu, według nas, bardzo dobrze przekazała dzieciom jak ciekawie jest nad morzem. Rysunki są świetnie dopracowane i można z maluszkiem rozmawiać posługując się tylko samymi obrazkami. Bardzo nam się podoba, że kolory obrazków są łagodne, nie męczą oczu.

Dokładamy do półki z naszymi ulubionymi bajeczkami :)

Mama Gosia z córką Weroniką :)


Wydawnictwo: Zakamarki
Autor i ilustrator: Catarina Kruusval
Oprawa: twarda
Wymiary: 170x220
Ilość stron: 24
ISBN: 978-83-609-6354-8

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu:Komentarze

  1. Dzięki Weronice i jej mamie wczoraj także moja córeczka Julka i ja miałyśmy okazję poczytać o przygodzie Eli na plaży. Książeczka okazała się hiciorem dla Julki!!! Zaraz pobiegła po kocyk, misia i tu... pojawił się problem :-))) gdzie jest Julki strój kąpielowy :-))) Do snu jeszcze 5 razy czytałyśmy o Eli na plaży... Polecam!!! fajna książeczka! Dziękujemy za pożyczenie!!!

    Julka i mama :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszymy mamo Julki :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)