Nie taki orzech twardy do zgryzienia, na jaki wygląda!
Często nazwisko autorki/autora to pewnik, że książka jest warta zakupu. I tym razem podpisujemy się pod tym twierdzeniem. Opowiadania Pani Renaty Piątkowskiej bardzo przypadły nam do gustu. Tym razem czytamy „Twardy orzech do zgryzienia”. Dziesięć opowiadań o przygodach dzieci, które są jak nasze pociechy - pełne emocji, wrażliwości i tak ciekawe świata.


W jednym z opowiadań poznajemy Adasia, super bohatera. Nie nosi peleryny jak ci komiksowi bohaterzy, ale piżamka w krokodylki jest także doskonała. Chłopczyk jednym telefonem na pogotowie ratuje życie swojej sąsiadki. Inna historyjka mówi o Kubie, który nastraszony przez kolegę bał się szczepienia. Okazało się, że to wcale nie takie straszne i, że tak można uzupełnić kolekcję resorówek. Z kolei złośnica Julka zostaje ujarzmiona… kawałkiem kartki i kredkami.Wszystkie opowiadania utrzymane są w takim pogodnym nastroju. Bohaterzy mają swoje problemy, tak zwane twarde orzechy do zgryzienia. Ale z pomocą dorosłych, albo i z mądrym własnym podejściem do sprawy, fenomenalnie radzą sobie z każdym kłopotem.

Pięknie wydana, w twardej oprawie książeczka powinna zagościć na półkach naszych maluchów. Obrazki autorstwa Artura Nowickiego doskonale uzupełniają treść opowiadań. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie każdą z tych historyjek.

Polecamy serdecznie
Mama Gosia i dzieci, Kuba oraz Weronika

Twardy orzech do zgryzienia
Renata Piątkowska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 56
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Debit
Wymiary: 17.5 x 25.0 cm
ISBN: 9788371678097
Komentarze