Pieniądze nie rosną na drzewachEdukacja finansowa dla dzieci? To wcale nie pomyłka. Jeżeli od pierwszych klas szkoły podstawowej będziemy uczyć dzieci tego, jakie znaczenie w ich życiu ma i będzie miał pieniądz, to jest spora szansa na to, że jako dorośli będą lepiej sobie radzić z wydatkami.

O tym, że pieniądze nie spadają z nieba powszechnie wiadomo. Ale jednak, nie każdy jest rekinem finansowym. Jak w tym świecie odnajdują się dzieci? Współczesna cywilizacja bez pieniędzy w zasadzie nie istnieje. Koledzy naszych dzieci mają nowe gry, laptopy, telefony, palmtopy, czytniki e-booków, a to wszystko kosztuje. Ubrania, kosmetyki, gadżety to także rzeczy do kupienia za niemałą gotówkę.


Jeżeli, drodzy rodzicie, chcemy by nasze dzieci uczyły się zarządzania nawet niewielkimi funduszami, jak kieszonkowe, musimy je nakierować na odpowiednią lekturę. Nieprzypadkowo mam przed sobą książkę z Wydawnictwa Debit, traktującą o tej materii. "Pieniądze nie rosną na drzewach" to lektura bardzo ciekawa!

Książka porusza całą gamę mechanizmów finansowych. Dowiemy się  z niej po co wymyślono pieniądze i jak sobie ludzie radzili zanim wprowadzono waluty umowne. Każdy będzie mógł się zastanowić ile potrzeba mu pieniędzy, co jest niezbędne do życia a co jest tylko luksusem. Przemyśleć będzie można swoje nawyki finansowe - zbytnią rozrzutność czy też pogłębiające się sknerstwo. Bardzo pomocny będzie tutaj quiz, bo przecież sami możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak sobie radzimy z naszymi finansami.

Kolejne rozdziały pomogą budować nam nasze plany finansowe, bo na pewno je mamy. Jak dążyć do ich zrealizowania? Co zrobić, gdy nie mamy niezbędnych funduszy? Książka to także rzeczowe rady dotyczące oszczędzania. Mało tego, to wskazówka do wydawania z głową!

Ponadto z książki dowiemy się:
- z czym się wiąże niezależność finansowa,
- o historii bankowości oraz dlaczego dobrze jest mieć konto w banku,
- co to jest kredyt,
- jakie karty pożerają pieniądze,
- jak unikać niepotrzebnych pożyczek,
- że pieniądze jednak mogą rosnąć...
- o ryzyku, zysku, podatkach...AUUUĆ!, inflacji,
- że kiedyś dostaniemy emeryturę...uffff ;)


Na końcu sprawdzimy wiedzę o finansach, rozwiązując quiz. Pomocą będzie nam służyć także słowniczek zawarty na przedostatnich stronach.

Śmiało można napisać, że to książka dla dzieci od lat 8, ale... niejeden rodzic powinien ją przeczytać! Dodatkowa zachęta to zabawne, dosłowne rysunki.

Zapraszam na zakupy :)

Gosia


Tytuł  -PIENIĄDZE NIE ROSNĄ NA DRZEWACH
Autor: Paul Mason
Ilustrator: Mike Gordon
Wydawca :  Wydawnictwo Debit
Ilość stron-  48
Format 196 X 256 mm
Oprawa TWARDA
ISBN 978-83-7167-848-6


Za egrzemplarz recenzencki dziękuje Wydawnictwu:


Komentarze

  1. Czy "Rozmowy z użyciem głowy" Garwolińskiej to o tym samym? Kupić, nie kupić? która ksiązka lepsza a może to to samo?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)