Wielka księga wielkich pojazdów!


Jak duże są duże pojazdy? Czy koniecznie trzeba takie zobaczyć, aby to sprawdzić? Mój syn zaprzecza. Big Trucki można zobaczyć przecież w "Wielkiej księdze wielkich pojazdów"!

Wydawnictwo Olesiejuk rozpieszcza wielbicieli dużych pojazdów. Nie mamy wątpliwości co do tego, że książka ta może być doskonałym prezentem dla chłopaka i... jego taty ;) Wydanie o formacie zbliżonym do A4, rozkłada się i powiększa na dwie strony, co widać na załączonym poniżej zdjęciu.


Przy każdym rysunku jest masa opisów, na przykład o wadze lub wielkości pojazdu. Postacie pracowników nadzorujących pracę maszyn są punktem odniesienia, który ma służyć wyobrażeniu sobie przez dzieci jak ogromne są te samochody!

Pojazdy są tutaj pogrupowane według tego, do jakich zadań są przeznaczone. I tak  na początku są ciężarówki drogowe-  i ja, kobieta, zdziwiłam się, że jest ich aż tyle! Kolejny dział to maszyny z wysięgnikami, sięgającymi chmur. Dalej ogromne pojazdy kopalniane, w pięknym słonecznym kolorze :) Są także ciężarówki do przewozu bardzo ciężkich materiałów, z silnikami cięższymi od samolotu Jambo Jet! Ale to jeszcze nie koniec, bo nasze oczy mogą zobaczyć i samochody do zadań specjalnych. Ten dział jest dla nas bardzo ciekawy.


Przedostania kategoria to sporty ekstremalne i ciężarówki np. z odrzutowymi silnikami i... z hamowaniem za pomocą spadochronów! Gdy myślimy, że nic nas już nie zadziwi, dostajemy, na sam koniec, porcję ciekawostek o tym jakie ciężarówki są naj, naj, naj.

Książka jest bardzo ładnie wydana ; ma twardą oprawę dla ciekawych obrazków, nawet bardzo małych czytelników.

Zdecydowanie polecamy :)

Kuba z mamą Gosią


Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2012
Oprawa: Twarda
Format: 24.5x30.0cm
Język: polski
Ilość stron: 20
ISBN: 9788377706602

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu OlesiejukKomentarze