Wszyscy mają psa tylko nie ja


Książeczka " Wszyscy mają psa tylko nie ja" to zbiór trzech opowiadań, których bohaterką jest mała Julka. Historyjki są niedługie, w sam raz na jedno czytanie.

W pierwszym, tytułowym opowiadaniu, Julka chce mieć psa. Na spacerze ze swoim tatą, pokazuje, że każdy ma psa, co oczywiście nie jest prawdą. Rozmowa z tata daje rezultaty, bo na końcu rodzic deklaruje, że kupi dziecku czworonoga.

W drugim opowiadaniu dziewczynka boi się ciemności. Mama chce posiedzieć przy niej póki mała nie zaśnie. Julka przechytrza mamę i zakrada się do łóżka mamy, gdy ta myśli, ze dziecko smacznie śpi w swoim  łóżku. 

Ostatnie opowiadanie jest idealne na letni czas. Julka jedzie z rodzicami nad morze, ale nie to samo co rok temu. To inne morze jest we Włoszech. Tak realistycznie opisane jest to, jak wyglądają wyjazdy letnie. To, że wszyscy mają nowe kąpielówki, tylko tata te same co rok temu... mewy, plaża... 

Opowiadania są miłe do słuchania, tekstu jest w sam raz. Obrazki zachęcają do lektury. Wydawnictwo Muchomor ma ciekawą ofertę dla dzieci.

Polecam :)

Gosia

Tytuł : Wszyscy mają psa tylko nie ja
Autor: Jarosław Mikołajewski

Wydawca: Muchomor
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 28
Wymiary: 20.5x17 cm
EAN: 9788389774330
Data wydania: 20-08-2009
Wiek: od lat 4

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu:
Komentarze