Martusia chce mieć pieska


Jeżeli nie znacie jeszcze Martusi, bohaterki serii bajek z Wydawnictwa Debit, koniecznie musicie ją poznać! Dziewczynka ma wiele wesołych przygód, a niektóre z nich doskonale nadaja się na letni, wakacyjny czas.
W książeczce „Martusia chce mieć pieska” są trzy opowiadania.

Tytułowa historyjka rozpoczyna się na lekcjach w szkole. Kolega przynosi małe szczeniaczki i Martusia wpada po uszy, no bo jak tu nie polubić takiego cudownego pieska? Nazajutrz, bez zgody rodziców zabiera ze sobą jednego do domu. I od teraz zaczyna się wesoła zabawa. Dziewczynka próbuje schować pieska, tak by rodzice się nie dowiedzieli. Czy i jak jej się to udaje? O tym przeczytać warto :)


Drugie opowiadanie jest typowo wakacyjne. Dziewczynka jedzie do wujka na wieś. Tam obserwuje wiele zwierząt – kaczki, kury, owieczki, krowy… Na wsi jest tak gwarnie, nie można się  nudzić. Marta dostaje pod opiekę malutkiego pieska. To  odpowiedzialne zadanie i dziewczynka jest bardzo dumna z tego powodu. Wujek kupuje kucyka do pomocy w gospodarstwie, a dziewczynka korzysta z tego faktu i uczy się na nim jeździć.


Ostatnia historyjka jest przepyszna :) Martusia wybiera się do cukierni po babeczki. W drodze ze sklepu zdarza się jej jednak małe zderzenie z kolegą jadącym na rowerze. To przez nieuwagę wywołaną radością z zakupionych łakoci. Opowiadanie nie kończy się jednak źle… a dziewczynka dzięki temu zdarzeniu zrozumie, że na drodze trzeba być bardzo czujnym.Te trzy historyjki ubarwiają kolorowe i pełne życia obrazki.  Martusia może stać się ulubioną postacią naszych dzieci. Ma kochających rodziców, miłych kolegów i koleżanki. I jeszcze niejeden raz przeczytamy o jej nowych przygodach.

GosiaTytuł  - Martusia chce mieć pieska
Autor- Patrycja Zarawska
Wydawnictwo Debit
Oprawa twarda
Liczba stron 48
Długość [mm] 272
Szerokość [mm] 210
ISBN 978-83-7167-843-1Komentarze