Miś Bodo w przedszkolu


Który rodzić nie drży na myśl o posłaniu swojego pierworodnego dziecka do przedszkola? Jak maluch sobie poradzi bez mamy? Czy zechce tam zostać? Czy nie będzie płakał? I to prawda, że każde dziecko jest inne i radzi sobie inaczej w nowych sytuacjach życiowych. Z autopsji widzę, że obawy są niepotrzebne. Ale... powinnyśmy zawczasu przygotować nasze dziecko do tego co go czeka.

Książeczka "Miś Bodo w przedszkolu" jest idealną pozycją dla przyszłego przedszkolaka. Mały miś na stronach książki bawi się znakomicie. Placówka edukacyjna jest pokazana jako miejsce zabawy. Na obrazkach jest wesoło i arcyciekawie. Na początku dowiadujemy się, że dziecko może przynieść ze sobą ukochaną przytulankę. Część domu pozwoli czuć mu się bezpiecznie. Na kolejnej stronie mały bohater bawi się z kolegami i koleżankami. Zabaw w przedszkolu jest co niemiara! Lalki i maskotki, w lekarza, w kucharza, w Indian, w czarodzieja, w strażaków. Można rysować i oglądać książeczki. Czas jest wypełniony w taki sposób, że nie ma ani chwili na tęsknotę za mamą!Są i rysunki przedstawiające czas posiłku... jakiż tam bałagan! Ale jak wesoło?! W przedszkolu można bawić się na podwórku - wyśmienicie, a jakże inaczej!

Przedszkolny dzień mija tak szybko! 

Bajeczka ma twarde kartki, dzięki czemu nie ma obaw, że niedoświadczony w samodzielnym czytaniu trzylatek zbyt szybko ją zniszczy. Wyprofilowane zgodnie z rysunkami z danej strony górne brzegi sprawiają, że dziecko może łatwo odnaleźć ulubioną stronę. Na końcu książeczki są rysunki przedmiotów dla spostrzegawczego i ciekawego świata dziecka. A takim jest każdy przyszły przedszkolak!

Poleca Weronika i jej mama Gosia :)


Tytuł : Miś Bodo w przedszkolu
Autor: Patrycja Zarawska, Hartmut Bieber
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 8
Długość [mm] 200
Szerokość [mm] 200
ISBN: 978-83-7167-775-5
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)