Recenzja - Disney English - First Readers


Nauka przez zabawę daje efekty. Dlatego polecamy serię Disney English wydaną przez Wydawnictwo Olesiejuk. Tym razem recenzją dotyczy dwóch pozycji z serii:

  • First Readers - Klub Przyjaciół Myszki Miki " Piknik Minnie"to pięknie wydana książeczka. Historyjka Minnie i jej koszyka piknikowego jest przedstawiona w języku polskim i angielski. Zdania są proste - bo to książeczka dla uczniów początkujących. Nowe słowa są wyróżnione tłustą czcionką a także przypomniane w kolorowej ramce wraz z ich tłumaczeniem. Są także wesołe ćwiczenia, które doskonale pomagają w nauce nowych wyrażeń. Zamieszczono słowiczek angielskio-polski z zebranymi, poznanymi właśnie słowami. Rodzice będą się cieszyć z tego, że ich dzieci będą mogły uczyć się słuchając poprawnej wymowy lektora angielskiego. A to za sprawą dołączonej do czytanki płyty CD :) Wspaniałe rysunki, ciekawa przygoda - do nauki z pewnością zachęcą! 


Chuck Wilson
Piknik Minnie. Klub Przyjaciół Myszki Miki (+ CD)
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 32 s.
Oprawa: twarda 
Wymiar: 195x195 mm
ISBN: 978-83-7844-067-3 


  • First Readers - Kubuś i Przyjaciele " Wietrzny dzień. Niespodzianka w ogródku Kubusia". Ta książeczka zawiera dwa opowiadania, każde zaczyna się z innej strony książki. Historyjka o wietrznym dniu związana jest z latawcem. Poznajemy słownictwo związane z latawcami i odpowiednimi warunkami atmosferycznymi do ich puszczania. Nowe wyrazy są wyszczególnione w tekście a także przedstawione w sposób ciekawy w ćwiczeniach na końcu opowiadania. Cała przygoda jest do odsłuchania na załączonej płycie CD.

         Druga jesienna opowieść jest jak znalazł na teraz. Dzieci dowiedzą się skąd biorą się dynie na  
straganach warzywnych i jak one rosną. Słowa w ramkach, słownik, ćwiczenia i płyta CD z historyjką sprawią, że będą ekspertami dyniowymi... Doskonała zabawa i wspaniała nauka!Chuck Wilson
Niespodzianka w ogródku Kubusia. Wietrzny dzień. Kubuś i Przyjaciele (+ CD)
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 60 s.
Oprawa: twarda 
Wymiar: 195x195 mm
ISBN: 978-83-7844-168-7 Poleca Gosia 

Komentarze

  1. Też mamy tą książeczkę :) Wspaniała edukacja i bajecznie kolorowe wnętrze. :) Uwielbiamy ją :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)