Recenzja - Małe trolle i duża powódź - Muminki - Audiobook
„Była zima 1939 roku, czas wojny. Praca stała w miejscu; miało się uczucie, że każda próba stworzenia obrazu rzeczywistości jest całkowicie niepotrzebna.

Może więc nic dziwnego, że nagle ogarnęła mnie chęć napisania czegoś, co zaczynałoby się od „Był sobie kiedyś”. Dalszy ciąg musiał oczywiście być bajką, tego nie dało się uniknąć, ale zrezygnowałam z książąt, księżniczek i małych dzieci, wybierając na ich miejsce gniewną figurkę, którą sygnowałam rysunki satyryczne i którą nazwałam Muminkiem.” Tove Jansson

Taki jest wstęp do opowiadania o Muminkach.
W tej części posłuchamy o przygodach mamy Muminek i jej dziecka, którzy szukają nowego domu i Taty Muminka. Poznajemy Zwierzaczka (w dalszych częściach Ryjka) i Tulippę. Historia czasem budzi strach i trzyma w napięciu, bywa także smutna. Ważne jest to, że wszyscy trzymają się razem i są dla siebie oparciem.

Ja sama czasem, gdy gotuję włączam sobie w kuchni i słucham. To oderwanie się i przeniesienie w baśniowy świat działa kojąco na moje nerwy... ;)

Krzysztof Kowalewski ( fot. TVP)

To wyśmienita interpretacja pana Krzysztofa Kowalewskiego, cenionego aktora, którego pamiętam z czytania z radiowej Trójki "Kocham Pana Panie Sułku". Teraz czyta dla dzieci i doskonale odnajduje się także tutaj. Posłuchajcie fragmentu innej części:To doskonała lektura na wyjazdy, na wieczór i na czas jesiennych przeziębień. Ten audiobook powinien znaleźć się na każdej półce wielbicieli Muminków :)

Polecam :)
Gosia

Małe trolle i duża powódź AUDIOBOOK CD
Autor:Tove Jansson Tłumacz:Irena Szuch - Wyszomirska
Czyta Krzysztof Kowalewski
Format nagrania: MP3, czas nagrania: 52 min
rok wydania: 2012
przedział wiekowy: 6-14
numer ISBN: 978-83-10-12195-0
Komentarze