Recenzja - „Najbardziej na całym świecie lubię śnieg”Tej książki brakowało w naszej kolekcji, zatem z okazji debiutu w przedszkolu zaopatrzyliśmy się w jej egzemplarz do kolekcji. Któż nie zna Loli i jej najbardziej wyrozumiałego brata na świecie? Charlie jest wzorem cierpliwości, pomysłowości i odpowiedzialności. Tłumaczy małej siostrze trudne dla niej sprawy w sposób łatwy i akceptowalny, a to nieproste, bo Lola jest dość buntowniczo nastawioną dziewczynką, bardzo chciałaby, aby wszystko układało się według jej myśli. Tym razem pragnie, by wciąż padał śnieg. Gdy po miłym popołudniu w parku spędzonym na lepieniu ze śniegu i jeżdżeniu na sankach, następny dzień wita Lolę o wiele wyższą temperaturą, jest mokro i buro, wówczas o kiepski nastrój nietrudno. Ale tu z pomocą przychodzi starszy brat. Tłumaczy Loli, gdzie jest Arktyka i Antarktyda (to też zaleta książeczki – wiedza dzieciaków rośnie;)), a potem wyjaśnia, że „śnieg-na-okrągło” to nie jest najlepsza opcja, nic w nadmiarze nie cieszy, a właśnie często samo oczekiwanie na coś jest miłe. Choć tu Lola ma pewne wątpliwości – ona by chciała mieć codziennie urodziny!

Książka autorstwa Lauren Child jest adaptacją odcinka serialu o rodzeństwie. Jej treść nie odbiega od historyjki, którą możemy obejrzeć, ale dla najzagorzalszych fanek (i fanów;)) Loli i Charliego to chyba nie przeszkadza. Znany z pozostałych książek serii styl ilustracji jest na pewno ciekawą propozycją – można się pokusić o naśladowanie go –  przy użyciu zdjęć z czasopism, kredek i farbek możemy stworzyć podobne obrazki. Kolejne plusy to ciekawa typografia oraz solidne wykonanie książeczki – twarda okładka, solidne szycie, poręczny format.

Taki trochę nieadekwatny do pory roku temat, ale cóż poradzimy na to, że akurat tej pozycji nam brakowało?;)

My polecamy, po przeczytaniu niezliczoną  ilość razy nadal stan książki jest niezły;) A i wciąż ta lektura młodocianą fankę Loli i Charliego bardzo cieszy.

Katarzyna

Charlie i Lola: Najbardziej na całym świecie lubię śnieg
Autor: Lauren Child
Tłumacz: Ewa Rajewska
Ilustrator: Lauren Child
Wydawnictwo: Media Rodzina
format 220 x 240 mm
oprawa twarda
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)