Recenzja - Dobre i złe sekrety

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne wydaje wiele ciekawych tematycznie książek i duża ich część powinna znaleźć się na półkach naszych dzieci. Jestem o tym przekonana, ponieważ mam w ręce kolejną wartą uwagi pozycję. "Dobre i złe sekrety" to zdecydowanie potrzebna książka.

Autorka rozdziela sekrety na te absolutnie dobre i potrzebne oraz te złe i krzywdzące. To ważne by nasze dzieci wiedziały, co zrobić z tajemnicą im powierzoną. Trzeba na ten temat z nimi rozmawiać, długo i cierpliwie tłumaczyć. Ta książka to idealna pomoc dla rodziców. Podane przykłady stanowią cenny materiał do dyskusji. Rysunki przedstawiają sytuacje być może znane już naszym  dzieciom.Nasze pociechy powinny wiedzieć, że mogą liczyć na naszą pomoc. 

Cennym jest rozdział o sekretach w Internecie. Dzieci coraz częściej spędzają czas przy komputerze.  Internet to duża pomoc dydaktyczna ale i globalne niebezpieczeństwo. Podano tu ważne wskazówki do rozsądnego korzystania z tego cudu techniki.Jak i w innych pozycjach wydawnictwa, zamieszczono i w tej książce obszerny komentarz psychologa skierowany do rodziców i wychowawców. Z tą książką możemy pomóc dzieciom rozmawiać o problemach,  sprawić by nie bały się rówieśników, ustalić gdzie jest granica pomiędzy donosicielstwie a rozsądkiem. Dzieci nie mają zdolności wybiegania w przyszłość, sami musimy przedstawić im jakie zagrożenia niosą ze sobą złe sekrety. 

Oby nasze dzieci miały same dobre sekrety.

GosiaTytuł - Dobre i złe sekrety
Autor - Elżbieta Zubrzycka
ISBN 978-83-60577-22-6
Wydawca - Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania 2008
Wydanie I
Okładka twarda
Liczba stron 50
Format A4

Komentarze


 1. Macie może ochotę wziąć udział w candy i wygrać fajną, spersonalizowaną bluzeczkę lub body, z krótkim lub długim rękawkiem? Jeśli tak to zapraszam:
  http://babylandiaa.blogspot.com/2012/10/uwaga-konkurs-mikoajkowy.html

  A może chcielibyście stać się posiadaczami ciekawej książeczki z bajkami, albo pięknej zakładki do książek ze zdjęciami przez Was wybranymi? Myślę, że to mogłby byc wspaniała pamiątka lub prezent. Spójrzcie sami:
  http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/2012/10/mikoajkowe-candy.html


  Serdecznie zachecam do wspólnej zabawy i bardzo przepraszam za spam...
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)