Ilustrowany słownik wyrazów religijnych dla dzieciPozycja, którą zamierzam polecić tym razem, to słownik pojęć religijnych. Alfabetyczny układ pozwala na łatwe odszukanie interesujących dziecko w danej chwili tematów. Nie jest to suche wyjaśnianie, ale obrazowe i dostosowane do poziomu dziecka w wieku wczesnoszkolnym.

Na wstępie książki przedstawia się nauczycielka, Pani Kwiatkowska, która postanowiła razem ze swoja klasą stworzyć niniejszy słownik. A to po to, aby nasze dzieci nie musiały już tyle pytać. A to także po to, abyśmy my, rodzice, czuli się pewniej jako nauczyciele i przewodnicy w wierze.

Oprócz tekstu tłumaczącego pojęcie, często jest opis wydarzenia biblijnego. Często są także komentarze dzieci. Kolorowe obrazki Pana Marcina Ciseł, doskonale uzupełniają podaną wiedzę.

Serdecznie polecamy :)
Gosia i Kubuś
Joanna Krzyżanek 

Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Data wydania: 2008
Miejsce wydania: Sandomierz
Ilustrator: Marcin Ciseł
Format: 17 x 24 cm
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-257-0011-9


Od wydawcy:
Praktyczny, przejrzysty, łatwy w użyciu słownik zawierający najważniejsze i najczęściej używane wyrazy z zakresu religii. Dedykowany:
- dzieciom, które zadają trudne pytania
- rodzicom, którym dzieci zadają trudne pytania
- katechetom, którym dzieci i rodzice zadają trudne pytania
Przy hasłach trudniejszych dodatkowo znajduje się opowiadanie bądź przykład z życia codziennego, które w łatwiejszy dla młodego czytelnika sposób objaśniają omawiane hasło.
Doskonały prezent na Pierwszą Komunię Świętą.
Komentarze