"Poczytaj mi mamo. Księga trzecia" czyli powrót rodzica do dziecięctwa ;)Z okazji 90-cio lecia istnienia Wydawnictwa, Nasza Księgarnia przypomniała wiele pięknych bajek dla dzieci. Są pięknie oprawione, w twardej oprawie. A w środku... powracamy do książeczek  które tak dobrze sami pamiętamy.

"Poczytaj mi mamo" to była seria tanich książeczek. W jednej takiej kwadratowej mieściło się jedno opowiadanie. Autorami ich byli znani pisarze i poeci. To sprawiało, że małe książeczki cieszyły się ogromnym powodzeniem. W tomie, który prezentuje Nasza Księgarnia są te same historyjki i wierszyki w niezmienionej formie. Być może ktoś, tak jak Martussa, ma stare wydania? Jeżeli nie, to warto kupić którąś z trzech wydanych już ksiąg.

W tomie trzecim, który mam przed sobą, znajduje się dziesięć krótkich form:
- Sąsiedzi
- Boję się
- Warszawskim statkiem
- Wyładunek z przeszkodami
- Muzyka z krzywej wieży
- Kapeć
- O gadającym zegarze i maszynie do pisania wierszy
- Katar żyrafy
- Kameleon
- Przepraszam, smoku

Moje dzieci bardzo je polubiły. Są ponadczasowe. Wesołe, czasem smutne. Z pewnością pouczające.

W opowiadaniu o dzieciach, które budowały zamek z piasku jest Darek, zły chłopak. Jaka była u nas w domu radość, gdy dzieci usłyszały o bohaterach z bajki! A ile było przy tym też śmiechu... Syn natomiast dziwił się zabawom chłopczyka z innej historii, który w ogrodzie pod drzewem zbudował dom i stajnię, gdzie jabłka i gruszki były zwierzętami na niby. To zrodziło rozmowę o tym jak w czasach mamy (czyli mnie) można było zrobić zabawki z niczego. 

Na końcu zbioru można przeczytać informacje o autorach i ilustratorach. Wśród nich są m.in.: Edward Lutczyn, Małgorzata Musierowicz, Hanna Łochocka.

Polecamy serdecznie :)
Gosia i dzieci
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Wymiary: 165 x 215 x 22
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-10-12269-8Komentarze