Taki Kantek to jest to! - "Tosia i pudełko"


Co jest najlepszym prezentem? Bardzo różnie bywa. Choć nieraz zdarza się tak, że nawet najstaranniej wybrane zabawki cieszą raptem chwilę, a ich opakowanie jest znacznie bardziej intrygujące;) Szeleszczący papier, folia, karton, który może być wszystkim: domem, łodzią, statkiem kosmicznym - to intryguje, inspiruje, pozwala cieszyć się własną pomysłowością i mnogością zastosowań przedmiotów.

O tym, że warto dać "drugą szansę" różnym na pozór niepotrzebnym rzeczom, przekonuje nas książka Agaty Loth-Ignaciuk. Po raz kolejny Tosia okazuje się być osobą, która choć lat ma niewiele, umie dbać o środowisko. Zresztą tu przykład idzie z góry. W garażu rodzice gromadzą wszelkie niepotrzebne rzeczy i segregują je. Są butelki, słoiki, gazety, kartony... Jest i Kantek - z wielkimi marzeniami, ambicjami, rozczarowany losem, który stał się jego udziałem. Bo Kantek trafił do domu Tosi razem z "teleczymśtam", niestety, zawartość wywołała zachwyt i pozostała na górze, a Kantek wylądował w garażu... Ale do czasu! Otóż któregoś dnia Tosię odwiedziła Franka, a potem obie dziewczyny odwiedziły garaż;) I wprawdzie Franka miała w rękach nożyczki, których bezceremonialnie użyła, ale efekt był jak najmilszy dla rzeczonego Kantka: bo "telecośtam" już nie było najważniejszym sprzętem - w końcu jak długo można oglądać telewizję? W centralnym punkcie pokoju znalazł się fantastyczny, pięknie ozdobiony domek-Kantek!
Do wykonania domku dziewczynki użyły kolorowych gazet, podobne wrażenie wywołują ilustracje autorki: do ich stworzenia użyto fragmentów gazet, folii, tektury, papieru milimetrowego. Intrygujące i inspirujące, bardzo barwne - są doskonałym uzupełnieniem tekstu książki.

To trzecia książką Agaty Loth-Ignaciuk z serii ekologicznej. Ich dopełnieniem jest strona http://www.tosiaizyga.com/ - warto tu zajrzeć, by znaleźć inspiracje do stworzenia czegoś z niczego, twórczego wykorzystania rzeczy, na które często nie zwracamy uwagi.

Polecam
Katarzyna
"Tosia i pudełko"
Autor: Agata Loth-Ignaciuk
Ilustrator: Agata Loth-Ignaciuk
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 24
Oprawa: miękka
Format: 21x27 cm
ISBN 978-838977448-4


Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)