Ahoj, przygodo! - "Szkicozdrapki. Piraci. Nauka rysowania"


Mało który temat tak inspiruje jak piraci! Dzieci lubią przebierać się za piratów, bawić się w poszukiwanie skarbów, kreślić mapy prowadzące do bajecznych skarbów... Wprawdzie piraci to w sumie niezłe ziółka, ale najmłodszym wystarcza przepaska na oko, chustka zawiązana na głowie, no i już można ruszać przez morza i oceany w poszukiwaniu przygód;)
Publikacja "Szkicozdrapki. Piraci. Nauka rysowania" Wydawnictwa Olesiejuk jest doskonałą propozycją dla młodych wielbicieli emocjonujących wypraw w poszukiwaniu skarbów. Najmłodsi lubią rysować, czynią to chętnie, choć bywa, że niepowodzenia w idealnym odtworzeniu jakiejś postaci, sceny czy obiektu mogą zniechęcić małego twórcę do kolejnych działań. Zatem by ośmielić, wyrobić rękę, zmysł obserwacji, wato sięgnąć po różne pomoce. Na rynku znajdziemy sporo książek krok po kroku pokazujących poszczególne etapy tworzenia rysunku. Czasem bazują one na podstawowych figurach geometrycznych, ale w tym przypadku autorzy zachęcają, by pokusić się o bardziej skomplikowane linie, kształty, rysunki.
"Szkicozdrapki" są podzielone na trzy części. Pierwsza to wprowadzenie wyjaśniające, jak korzystać  książki, jak kopiować gotowe rysunki, w jaki sposób można samodzielnie tworzyć obrazki na wzór zamieszczonych w publikacji. W rozdziale tym znajdziemy też kolejno przestawione etapy powstawania rysunków związanych z pirackim życiem. Jest armata i bandera piracka, papuga i sam statek, a wreszcie sporo groźnych, nieciekawych typków - piratów w trakcie wykonywania różnych prac, w czasie odpoczynku. A na dole stron znajdziemy ciekawostki z życia tych wyrzutków społeczeństwa.
Następny rozdział to szkicozdrapkowa historia - opowieść o pewnym niesympatycznym kapitanie, który znajduje mapę mającą doprowadzić do skarbu. Historia ta nie ma zakończenia - ani fabularnego, ani ilustracyjnego, bo stworzyć je ma właściciel książeczki! Do książeczki dołączono specjalny rysik do wykonania tego zadania.
Aby zakończenie było perfekcyjne, może przećwiczyć różne warianty w części "Notatki i szkice" - są tu czyste strony na zapiski i próby rysunków.
Książka jest solidnie wydana: twarde okładki, kartki umocowane w formie kołonotatnika, nawiązujące do pirackiej profesji brzegi stron w dwóch ostatnich częściach zostały ozdobione wzorem z wizerunkami znanymi z pirackiej bandery.
Na pewno mali miłośnicy takich klimatów będą bardzo zadowoleni z tej publikacji!
Polecam
Katarzyna
"Szkicozdrapki. Piraci. Nauka rysowania"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Format: 16,5x21,5 cm
Liczba stron: 86
ISBN: 978-83-274-0092-5


Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.

Komentarze