"Ciocia Jadzia. Szkoła" - o najcudowniejszej krewnej pod słońcem:)


To, że rodzice chcą dla nas jak najlepiej, to sprawa oczywista. Ale nawet jeśli zawsze potrafią zrozumieć problemy najmłodszych, ich dylematy, kłopoty i obawy, to nie zawsze mogą być blisko, służyć pomocą. Dlatego najcudowniejszym zrządzeniem losu jest posiadanie takiej krewnej jak ciocia Jadzia! Jest to tak sympatyczna, serdeczna i pełna empatii osoba, że zapewniam, iż pokochacie ją już po pierwszym rozdziale! Otóż mała bratanica debiutuje jako uczennica, a ciocia Jadzia w tej samej szkole rozpoczyna pracę jako woźna! Takie wsparcie jest nieocenione, bo ciocia jest naprawdę wyjątkowa. Rozumie wszystko, ma najgenialniejsze pomysły, zawsze znajdzie rozwiązanie - nawet w najtrudniejszej sytuacji, poza tym wie wszystko, ma intuicję, masę nietuzinkowych znajomych i charyzmę. Chodzący ideał - jednym słowem, ale do tego to tak serdeczna i tak pełna empatii osoba, że jej obecność jest krzepiącym faktem i nic już nie jest straszne w tej nowej, obcej szkole. I jak się okazuje - szkoła to całkiem sympatyczne miejsce, choć na pewno duża w tym zasługa cioci Jadzi.

Wprawdzie funkcja woźnej zarówno bratu cioci Jadzi, czyli tacie małej bohaterki, jak i paru osobom z klasy, ze szkoły wydaje się mało atrakcyjna, wręcz niewarta uwagi, jednak z czasem okazuje się, że tak woźna to skarb! Wkrótce zostaje "ciocią" wszystkich dzieci, pomaga w rozwikłaniu najtrudniejszych problemów, zawsze służy radą i wsparciem, a jej znajomi także stają na wysokości zadania, zatem pierwszakom dni w szkole i na wyjazdach szkolnych upływają w jak najlepszej atmosferze. Pojawią się znani już z poprzednich części przygód cioci Jadzi bohaterowie: Pelagia Rzepa, Heniek Rockman, Zenek Pieluszka, będzie zabawnie i radośnie, bo taka ciocia nie pozwala na zwieszanie nosa na kwintę;)

To lektura, którą czyta się błyskawicznie - zatem żal, że poznajemy osiem opowiadań w iście ekspresowym tempie, bo czytanie tak wciąga. Na pociechę mamy jeszcze dwa poprzednie tomy - "Ciocia Jadzia" oraz "Ciocia Jadzia. Tęcza". No i czekamy na kolejne przygody sympatycznej cioci!

Polecam
Katarzyna"Ciocia Jadzia. Szkoła"
Autor, ilustrator: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron: 56
Format: 21x22,7 cm
ISBN:  978-83-7278-836-8Komentarze