"Dom i mieszkanie" - i wszystko jasne!


Chyba mało kto nie zna serii "Obrazki dla maluchów"! Można bez wątpienie określić ją mianem kultowej. I nic w tym dziwnego - bo jeśli trafi w nasze ręce choć jedna książka z tego cyklu, to docenimy jej walory edukacyjne, dostrzeżemy na pewno, jak jest ona lubiana przez najmłodszych, no i kwestia niebagatelne - jak solidne to wydawnictwo! "Obrazki dla maluchów" to w sumie kilka serii, które łączy cel - chęć przybliżenia najmłodszym otaczającego ich świata. Podobne są też pod względem wizualnym. Jest seria z plastelinowymi wizerunkami, ale "Dom i mieszkanie" należy do "poważniejszego" cyklu dla nieco starszych pociech. Więcej tu treści, wiadomości bogatsze, a materiał ilustracyjny w formie rysunkowej. Na kolejnych stronach widzimy całostronicowe wyjaśnienia zagadnień dotyczących danego tematu, są też mniejsze obrazki, przypominające nieco komiks. To na pewno niewątpliwa zaleta książeczek z tego cyklu - tu wszystko jest zobrazowane, a kolorowe, szczegółowe ilustracje są świetnym tematem do rozmów. Krótkie informacje tekstowe zawierają niezbędne wyjaśnienia, czasem też pytania do obrazków.

Gdy mamy dom, wówczas dzieci pytają o to, jak żyje się w takim mieszkaniu w bloku. I vice versa. W tomie "Dom i mieszkanie" znajdziemy porównanie tych dwóch miejsc. Każde z pomieszczeń jest dokładnie przedstawione, a kolorowe ilustracje zaciekawiają i sprawiają, że wiedza sama trafia do małych głów:) Są informacje o codziennych zajęciach, rytmie dnia, rozrywkach; widzimy też najbliższe otoczenie domu i bloku. Są i świąteczne zwyczaje, na dwóch stronach znajdziemy przestrogi odnośnie bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. A na końcu - kolejne zadania dla malucha, sprawdzające jego wiedzę, doskonalące umiejętność opowiadania.

Książki z tej serii wyróżnia także solidność wydania: kartonowe kartki, okładka z gąbką i zaokrąglone rogi. Kolejne tomy przynoszą wiedzę o codziennym życiu, bliższym i nieco dalszym otoczeniu, o różnych zwyczajach, poruszają kwestie ekologii, bezpieczeństwa.
Polecamy je gorąco!

Katarzyna i dziewczynki
"Dom i mieszkanie"
Tekst: Emilie Beaumont
Ilustracje: Sylvie Michelet
Seria: Obrazki dla maluchów
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Format: 16,5x20 cm
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7770-709-8


Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.Komentarze

  1. My też uwielbiamy tę serię! I dodam, że mimo częstego czytania, książki są nadal w świetnym stanie. Fajne pomyślane i mądre - zajmują dzieciaki na długo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie!:) A niebawem umieścimy recenzję kolejnej książki z serii "Świat w obrazkach" - tym razem dla nieco starszych - "Sztuka".

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)