"O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku" - przemiła lektura dla nieśmiałych! I dla odważnych też:)


Ci, którzy z autopsji znają ten stan, na pewno ze zrozumieniem pokiwają głowami nad zachowaniem dwóch świnek, Melanii i Melchiora. Otóż oboje są niezwykle, wręcz chorobliwie nieśmiali. Strach przed zaprzyjaźnieniem się, ba - wręcz nawiązaniem jakiegokolwiek kontaktu wprost ich paraliżuje! To bardzo trudna sytuacja, bo z jednej strony każdy pragnie mieć obok siebie bliskie, życzliwe osoby, ale jak zdobyć tę przyjaźń, sympatię? A z drugiej - to bardzo mylące zachowanie - bo na przykład Melania, która nie odzywała się do innych z powodu zażenowania, ukrywała szczelnie swe oblicze pod kapeluszem i okularami, uznana została za kogoś wywyższającego się, dumnego, zarozumiałego... Co za ironia losu!

Ale los bywa też naszym sprzymierzeńcem! Melania i Melchior mieszkali vis-à-vis, w kamienicy przy ulicy noszącej wdzięczną nazwę Zdobywców Rzeźni;) Melchior w lokalu pod numerem pięć, Melania - pod szóstką. Zatem nic dziwnego, że się mijali na klatce, spotykali w sklepie. I... zdradzę sekret: polubili się! Ale oczywiście byli zbyt nieśmiali, by wyznać swą sympatię... Wysłali nawet do siebie walentynkowe karteczki, ale oczywiście nie podpisali się... I tu pojawia się pan Przypadek, sąsiad obojga. Przez niego - a może dzięki niemu - wszystko się zmienia! Wprawdzie nie było to jego intencją, ale szczęśliwe zrządzenie losu sprawiło, iż Melania i Melchior odważyli się wreszcie odezwać do siebie.

A cóż takiego się wydarzyło? O, to bardzo interesująca sprawa;) Warto sięgnąć po lekturę i dowiedzieć się, jakie to ciekawe przypadki zdarzają się nieśmiałym świnkom.

Na okładce książki znajdziemy pytanie, czy bez udziału tego sąsiada życie bohaterów nie zmieniłoby się. Hmm, zapewne jeśli tak przypadli sobie do gustu, to wcześniej czy później do tego zadzierzgnięcia znajomości by doszło. Ale przecież lepiej wcześniej, prawda?;)

Książka  "O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku" to nie tylko krzepiąca opowieść - to też świetne ilustracje autorstwa Pawła Pawlaka. Razem - cudowna całość! Istotnie - bardzo miła "historia dla nieśmiałych dużych i małych"!
Polecam
Katarzyna


"O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku"
Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustrator: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Bajka
Oprawa: twarda
Format: 20,5 x 26 cm
Liczba stron: 36
ISBN: 978-83-61824-60-2Komentarze