"Pan Mruczek i mysia rodzina" - o wszystkim, co ważne;)


Książka Danuty Parlak "Pan Mruczek i mysia rodzina" traktuje o naszych ulubionych tematach: są tu koty, bo oprócz tytułowego Mruczka pojawiają się jego przyjaciele, no i są książki. Myszki na ogół darzy się mniejszym sentymentem, ale to naprawdę wyjątkowo sympatyczna rodzina gryzoni, które mieszkają w antykwariacie, bo ich pasją także są książki! Weszły w komitywę z Mruczkiem, zatem nic nie mąci ich spokoju. Ale do czasu... Ich córka nosząca oryginalne imię Konstrukcja poznaje Łyntera! To mysz z supermarketu, jego prawdziwe imię to Winter Fresh. Wprawdzie po odwiedzinach w tym przybytku konsumpcji okazuje się, że książki tam nie są w zbyt wielkim poważaniu, ale miłość młodych zwycięża. Rodzice nie chcą stawać na drodze do szczęścia córki, Konstrukcja przenosi się do swego wybranka. I tu następuję dramatyczne wydarzenie... Ta malutka, drobniutka myszka wskutek zbiegu różnych okoliczności osiąga takie rozmiary jak kot Mruczek i staje się atrakcją supermarketu! Zamknięta w klatce, wystrojona w świąteczne elementy stroju ma przyciągać gapiów i wabić klientów.

Zmartwiony małżonek Konstrukcji oraz zatroskany ojciec olbrzymiej teraz myszki próbują na wszelkie sposoby pomóc nieszczęśliwie uwięzionej. Do niełatwe zadanie, ale w tej trudnej sytuacji wesprze ich przyjaciel-kot. Kto chce poznać szczegóły tego przedsięwzięcia, niech sięgnie po lekturę!

Ta zabawna historyjka ze szczęśliwym zakończeniem ma także wymiar edukacyjny. Pokazuje młodemu czytelnikowi zalety tolerancji, otwartości na innych, dostrzegania w każdym jego pozytywów. I jest przestrogą przed konsumpcyjnym podejściem do rzeczywistości, bo to między innymi doprowadziło do tego niefortunnego zdarzenia w życiu Konstrukcji.

Świetnym dopełnieniem tej opowieści są ilustracje: bardzo różnorodne, pomysłowe. Ilustratorka wykorzystała wiele technik, połączyła je w harmonijną całość, efekt jest ciekawy i zajmuje nawet tych najmłodszych czytelników, mniej może cierpliwych, gdy mają wysłuchać długich historii;) A warto tę książkę poznać: jest mądra i zabawna, miła dla oka i zapada w pamięć!

Polecam
Katarzyna
"Pan Mruczek i mysia rodzina"
Autor: Danuta Parlak
Ilustrator: Marta Pokorska
Wydawnictwo: Bis
Oprawa: twarda
Format: 27,3x21,6 cm
Liczba stron: 60
ISBN: 978-83-7551-116-1Komentarze