Uczymy się literek i cyferek z wydawnictwem Olesiejuk!Serie "Mały chłopiec" i "Mała dziewczynka" zna pewnie całkiem sporo najmłodszych czytelników. Wersja dla chłopców to wierszowane przedstawienie funkcjonalności przeróżnych pojazdów;) Mówią o tym same tytułu: "Motor Marka", "Łódka Jurka" czy "Samolot Karola". Pozycje dla dziewczynek są związane z różnymi zabawami: w sklep, w szkołę, w lekarza, w gotowanie dla lalek. To właśnie obrazki z tych książeczek posłużyły za materiał ilustracyjny dla pozycji uczących liter i cyfr.

W broszurce "Mała dziewczynka. Literki" znajdziemy sporo miejsca do ćwiczenia pisania liter. U góry strony mamy swoistą instrukcję - podana jest kolejność pisania poszczególnych elementów litery, kierunek ruchu. Poniżej jest siedem linii do ćwiczeń: cztery do pisania małych liter, trzy - wielkich. Na każdej stronie są też nieduże ilustracje. Podpisy do nich zawierają literę z danej strony, jest ona wyróżniona czerwonym kolorem. Nieco odmiennie niż to na ogół bywa w tego typu książeczkach, ćwiczona litera znajduje się nie tylko na początku wyrazu, ale też w środku, na końcu.

Pozycja dotycząca cyferek jest siłą rzeczy nieco mniejsza objętościowo. Na kolejnych stronach mały użytkownik może ćwiczyć pisanie cyfr - i tu schemat jest podobny. Na górze strony jest schemat pisania danej cyfry, potem siedem linii do ćwiczeń. W niektórych są kropki, które należy jedynie połączyć, w kolejnych dziecko już samo próbuje swych sił. Oprócz tych zadań graficznych znajdziemy na sąsiednich stronach zagadki, polecania związane z daną cyfrą.

W obu książeczkach, w ich środku znajdują się sztywniejsze kartki z perforacją. Łatwo je podzielić na kwadraty. Znajdziemy na nich odpowiednio litery oraz cyfry i znaki działań. Dzięki takiej pomocy mali entuzjaści nauki mogą układać pierwsze słowa czy też wykonywać proste dodawanie.

Kolorowe książeczki i znajomi bohaterowie to przepis na zachęcenie dziecko do sięgnięcia po takie pozycje. Na pewno będą one fajnym wsparciem w nauce liter i cyfr.

Polecam
Katarzyna"Cyferki. Mały chłopiec", "Literki. Mała dziewczynka"
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 24
Format: 19x21,5 cm
ISBN: 978-83-274-0282-0, 978-83-274-0283-7

 Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.


Komentarze