"Akademia detektywa Pozytywki" - detektywi są wśród nas!:)


Któż nie zna sympatycznego detektyw Pozytywki! Choć jego biuro jest dość niepozornych rozmiarów i rzadko odwiedzane, gdyż znajduje się na poddaszu, to nie można nie zauważyć, że detektyw jest wyjątkowo domyślny i skuteczny - bezbłędnie rozwiązuje wszelkie problemy, znajduje sprawców, a przecież do dyspozycji ma jedynie swój błyskotliwy umysł oraz jako broń - kaktus! Jak się okazuje, to w zupełności wystarczy!

Nie da się ukryć, że takie umiejętności logicznego myślenia to sprawa ważna. Zatem zamiast snuć nieprawdopodobne domysły, warto bacznie obserwować otoczenie, analizować to, co się widzi i wyciągać racjonalne wnioski. Do tego zachęcają młodego czytelnika opowiadania o przygodach detektywa Pozytywki, a doskonałym sprawdzianem umiejętności będą zadania zebrane w "Akademii detektywa Pozytywki". Zeszyty te są przeznaczone już dla najmłodszych, bo dwuletnich dzieci, są i wersje dla trzylatków, cztero- i pięciolatków.

I o dziwo, choć na ogół to właśnie naklejki są niesamowitym wabikiem do korzystania z takich książeczek, to w tym przypadku ich brak nie jest żadnym problemem. Jak widać są to naprawdę wciągające zadania! A czego dotyczą? Mały człowiek ma znaleźć różnice, dopasować elementy, wskazać właściwe rozwiązania. Jest i okazja do sprawdzenia swoich umiejętności liczenia, porównywania. Czasem trzeba pokolorować, czasem dorysować coś, a także puścić wodze fantazji i stworzyć "coś ciekawego"!

Podobnie jak opowiadania o detektywie Pozytywce, tak i ta książeczka z zadaniami mają wymiar edukacyjny. Młodzi czytelnicy uczą się z niej w najciekawszy sposób - czyli poprzez zabawę, zatem na pewno ta wiedza nie "wyparuje".

Jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany, warto zajrzeć na stronę http://www.detektywpozytywka.pl/ - znajdziemy tu między innymi bezpłatny e-book oraz grę, poznamy wszystkich bohaterów.
My szczerze polecamy, warto zawrzeć znajomość z właścicielem agencji detektywistycznej "Różowe Okulary"!:)

Katarzyna

"Akademia detektywa Pozytywki. Zeszyt czterolatka"
Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Piotr Rychel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: zeszytowa
Liczba stron: 32
Format: 20x24 cm
ISBN: 978-83-10-11815-8


Komentarze