"Maks dba o zdrowie" - mały hipopotam doda otuchy maluchom!O tym, że zdrowie jest niezwykle cenne, przekonywał już wieki temu Jan z Czarnolasu. To prawda niezaprzeczalna, ale maluchom trudno jest pogodzić się z koniecznością wizyty w przychodni, poddania się badaniom, czasem wręcz sam widok białego fartucha doprowadza do spazmów. Zatem książeczki takie jak "Maks dba o zdrowie" doskonale odpowiadają na potrzebę oswojenia dziecka z pewnymi sytuacjami, które są dla niego trudne, kłopotliwe.

Sympatyczny hipopotam Maks to kilkulatek, który przeżywa takie same przygody jak każde małe dziecko. Jego problemy są doskonale zrozumiałe dla maluchów: one też boją się szczepienia, konieczność udania się do stomatologa jawi się im jako najokropniejsza rzecz pod słońcem, a przeziębienie jako złośliwość losu. Warto przeczytać, jak sobie poradzić z lękiem, dlaczego nie należy unikać pomocy lekarza. Zaletą tej książeczki jest pokazanie, że bohater wcale nie jest nieustraszony czy nieomylny, na szczęście dzięki wsparciu rodziny, innych osób potrafi sobie poradzić w tych trudnych sytuacjach.

Nam spodobało się obrazowe porównanie przykrych konsekwencji pozostawienia zepsutego jabłka w skrzynce z owocami - inne też się zepsuły. Tą historyjką mama przekonuje Maksa, że nie wolno pozostawić nieleczonego zęba, bo skutki mogą być opłakane.

Na okładce znajdziemy oznaczenie informujące, iż pozycja ta przeznaczona jest dla małych odbiorców, którzy ukończyli już dwa lata. Na pewno takie maluchy i odrobinę starsze dzieci skorzystają z doświadczeń sympatycznego hipopotamka. Tekst na kolejnych stronach nie jest zbyt długi, kolorowe obrazki zajmują, zatem książeczka z pewnością odniesie zamierzony skutek - jej czytanie będzie połączeniem rozrywki z aspektami edukacyjnymi.

Polecam
Katarzyna
"Maks dba o zdrowie"
Autor: Katarzyna Zychla
Ilustrator: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka szyta
Liczba stron: 32
Format: 16,5x22 cm
ISBN: 978-83-7437-927-4Komentarze