Perypetie z ząbkiem - "Królewna Lenka czeka na wróżkę" Aneta Krella-Moch


Perspektywa wizyty u dentysty czasem może wywoływać niepokój - nie tylko u najmłodszych;) Choć oczywiście gdy dba się o zęby, to z całą pewnością jest to przyjemniejsze doświadczenie. Ale nawet i dla osób będących z higieną za pan brat przychodzi moment, gdy zęby mogą sprawić "problem". Taka sytuacja przytrafia się królewnie Lence. Otóż zęby mają to do siebie, że wypadają... Naturalnie nie wszystkie na raz, ale prędzej czy później tak się stanie, a mleczaki zastąpione zostaną stałymi zębami. Ta informacja jakoś umknęła dziewczynce, zatem była bardzo zaskoczona i zaniepokojona, gdy jeden z jej zębów zaczął się ruszać.

Choć to zwykła kolej rzeczy, jednak nie jest to bardzo miłe, zatem by "osłodzić" tę stratę mama królewny zapewnia ją, że za ząbek otrzyma od wróżki Zębuszki prezent-niespodziankę. Taka obietnica jest nader kusząca, zatem nie sposób czekać, aż ząb sam wypadnie! Zresztą - jak ostrzega przyjaciel Lenki - mogłaby go połknąć, a wtedy z upominku nici... Więc razem z córką kucharki i synem strażnika dziewczynka próbuje usunąć ruszający się ząb. W książeczce znajdziemy opis tych zabawnych zmagań, najmłodsi będą też towarzyszyć oczekiwaniu na wróżkę, no i dowiedzą się, czy rzeczywiście za ząbek otrzymuje się podarunek.

Autorką i ilustratorką tej sympatycznej pozycji jest Aneta Krella-Moch, znana z ilustracji do wielu książek dla młodych czytelników. Przeglądając tytuły z jej pracami można dojść do wniosku, że jest specjalistką od smoków, duchów oraz przeróżnych zwierząt, głównie piesków;) Ale ta książeczka - i inne z tej serii, bo to już piąta pozycja o przygodach Lenki - dowodzą tego, że i słodkie królewny tworzy autorka w mistrzowski sposób. Rysunki są zabawne, radosne, miłe dla oka. Razem z tekstem stanowią przesympatyczną całość, zatem polecamy całą serię!

Katarzyna i dziewczynki





"Królewna Lenka czeka na wróżkę"
Autor i ilustrator: Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 36
Format: 20x19 cm
ISBN: 978-83-7437-930-4




Komentarze

  1. znam ten bol po utracie zeba przez dziecko, moja corka najpierw sie bala ale jak przy kazdym zebie ma byc niespodzianka. To odkad o tym wie cieszy sie na kazdy ruszajacy sie zabek. No ale na spotkanie z dentysta corke trudno namowic.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)