"Wszystkie moje marzenia" Agnieszka Sikorska-Celejewska - recenzja

 Trzecia część przygód przyjaciółek: Dorotki, Jagody i Ani (poprzednie tytuły: "Jest super!", "Smak lata"). Wszystkie trzy studiują i nadal szukają własnych dróg i pasji. Jagoda wyżywa się artystycznie, Dorotka z zapałem oddaje się studiom ekonomicznym, a Ania… 

Książka o tym, jak trudno czasem odnaleźć prawdziwe „ja”, o wiernej przyjaźni i głębokiej miłości.

(ze strony wydawnictwa)


 Wprawdzie pozycja "Wszystkie moje marzenia" to trzeci tom przygód bohaterek, ale nawet nie znając poprzednich części można zorientować się, jakimi osobami są, co się dla nich liczy. Oczywiście ci, którzy z zapartym tchem będą wczytywać się w strony tej części, powinni sięgnąć i po poprzednie dwie.

Do kogo kierowana jest ta lektura? Bohaterki to dziewczyny rozpoczynające dorosłe życie - zaczynają studia, stawiają swe pierwsze samodzielne kroki. Zatem tego typu problemy na pewno zaciekawią młodego czytelnika na progu dorosłości, czyli to doskonała powieść dla starszych nastolatków, choć może lepiej sprecyzować, że konkretnie dla starszych nastolatek - bo jednak przedstawia kobiecy punkt widzenia, problemy dziewczyn stoją tu na pierwszym planie.

Główna bohaterka to Ania. Jej życiowe wybory, pierwsze zauroczenie, próby realizacji swych marzeń, szukanie swej drogi, którą będzie podążać - to wszystko znajdziemy na stronach powieści. Nie jest to pełna napięcia i sensacyjnych zwrotów akcji lektura, a raczej książka skłaniająca do refleksji, zastanowienia się nad własnym życiem, dokonania być może pewnych przewartościowań.

Dziewczyny łączy nie tylko wspólny pokój, w którym mieszkają, ale też cele, ideały. To altruistki, osoby zdolne do poświęceń w imię wyższych wartości, chcące dać coś z siebie innym, chcące realizować się twórczo. Równie ważne są dla nich dobre relacje z ludźmi, dlatego w książce spotkamy galerię ciekawych postaci, z którymi zetknie je los. A poza tym - Ania spróbuje swych sił jako pisarka. Jak uda się jej ta próba, jak ułożą się relacje z pierwszym chłopakiem, jak potoczą się losy Dorotki i Jagody - tego wszystkiego dowiecie się z tej napisanej lekkim piórem lektury. Czas przy niej mija naprawdę szybko!


"Wszystkie moje marzenia"
Autor: Agnieszka Sikorska-Celejewska
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Format: 13,8x19,5 cm
ISBN: 978-83-7437-834-5

Komentarze