"Zabawy z Filipkiem" - mnóstwo ciekawych zadań na każdą okazję


Nudzić się latem?!? Toż to niemożliwe! Słońce, morze czy jeziora, wyprawy do lasu, spacery, lody, festyny, imprezy... Z jednej strony - tak, oczywiście, ale z drugiej... Nie wszyscy mają możliwość wyjechać, nawet nad to najbliższe jezioro trudno czasem się wybrać, bo przeszkód spiętrzy się milion, zatem taka wyprawa od czasu do czasu może być zrealizowana, ale co na co dzień? Imprez znowu tak wiele nie ma, sezon ogórkowy... A gdy żar leje się z nieba, to siedzenie w piaskownicy jest niezbyt wielką atrakcją. A czasem lato bywa nader deszczowe...

Zatem trzeba pogłówkować, znaleźć miłe zajęcia na te dłużące się czasem dni. Doskonałą propozycją są "Zabawy z Filipkiem"! Myliłby się ten, kto uważałby, że ta pozycja to kolejna książeczka aktywizująca z kilkoma stronami wciąż powielanych, typowych zadań. Ilustracja na okładce świetnie obrazuje bogactwo propozycji: jest tu wiele kolorowanek, bardzo różnych, bo dziecko ma pokolorować według instrukcji, dokończyć rysunek zgodnie ze wskazówkami, jest rysowanie po liniach, łączenie kropek, kalkowanie... Mnóstwo okazji, by doskonalić małą motorykę. Większość dzieci bardzo chętnie chwyta za nożyczki. Tu będą miały okazję wyćwiczyć i tę umiejętność. Bardzo wiele zadań polega na wycięciu elementów i wykorzystaniu ich do stworzenia obrazka czy też przestrzennego modelu zwierzątka, domku, jest i postać skrzata Filipka, którą możemy ubierać w wycięte stroje. Te kartki, które służą do wykonania zabawek, są z grubszej tekturki, zatem jako solidniejsze będą dłużej cieszyły oko. Kilka zadań przeznaczonych jest dla dzieci znających już literki, choć większość świetnie nada się już dla trzy- czy czterolatków. Są też i naklejki, ale także w ich przypadku wykorzystano okazję do ćwiczenia spostrzegawczości. W miejscach, w których mają być przyklejone, umieszczono jedynie drobne detale, zatem trzeba trochę pogłówkować, by wybrać właściwą nalepkę.

Warto dodać, że zadania nie są "na chwilę", trzeba poświęcić trochę czasu, by je wykonać, zatem książeczka będzie długo cieszyć małego właściciela. Poza tym rysunki są sympatyczne, kolory żywe, radosne; całość łączy postać skrzata Filipka i jego przygody, co jest warte docenienia - zadania wiążą się, dopełniają.

Polecamy - nie tylko na lato!
Katarzyna i dziewczynki

"Zabawy z Filipkiem"
Autor opracowania: Dorota Krassowska
Ilustrator: Joanna Myjak
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka szyta
Liczba stron: 64
Format: 20,5x28 cm
ISBN: 978-83-7437-170-4


Komentarze