"Europa pingwina Popo" - wyprawa z polotem - z przemiłym nielotem;)Wakacyjne wyjazdy są doskonałym potwierdzeniem słów, iż "podróże kształcą". Jesteśmy bogatsi o bagaż doświadczeń zyskanych podczas bliższych i dalszych wypraw. To najcenniejsza zdobycz, zatem warto tak właśnie spędzać czas. A jeśli nie stać nas na dalekie eskapady, to takim medium zastępującym je są ciekawe lektury. A taką na pewno jest "Europa pingwina Popo". Sięgając po nią odbędziemy podróż zarówno w przestrzeni, jak i w czasie, poznamy przeróżne zagadnienia, a zamykając książkę będziemy nie tylko bogatsi o zdobytą wiedzę, ale i o wrażenia wizualne.

Bo też jest to niezwykła pod względem ilustracyjnym, graficznym pozycja. Każdy element tworzy przemyślaną całość - na wklejce widzimy płynącego na krze pingwina - to z nim właśnie będziemy wojażować. Swoistym przewodnikiem, kompasem w tej naszej wspólnej podróży po kontynencie jest... alfabet! Popo poznaje Europę poprzez kolejne hasła tego nietypowego leksykonu. Nietypowego, bo znajdziemy zawsze tylko jedno hasło na daną literę, w sumie dwadzieścia pięć intrygujących wyjaśnień, zachwycająco zilustrowanych - bo wyrazista kreska, bo czyste barwy, czasem zabawne, najczęściej symboliczne, zapadające w pamięć obrazy.

Podróż po Europie przynosi też inne korzyści - w postaci bliższego poznania słów może przez młodego człowieka rzadziej używanych, w wielu przypadkach nowych. Poruszamy się przede wszystkim w kręgu tematów związanych z kulturą, ale też i z kwestiami społecznymi, poznajemy tradycje i sławne postacie. 
A gdy już dotrzemy - zaczynając od Atlantydy, poprzez między innymi corridę, jarmarki, operę i uniwersytet - do zoo, wówczas skończy się ta pouczająca podróż; tym razem Popo wyruszy w dalszą drogę statkiem, który zobaczymy na drugiej wklejce.

Kogo tak jak nas zachwyciła ta pozycja, ten niech koniecznie zajrzy też na stronę autora - Jana Bajtlika, gdzie znajdzie wiele innych intrygujących prac: 

Polecam
Katarzyna


"Europa pingwina Popo"
Autor: Jan Bajtlik
Wydawnictwo: Dookoła Świata
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 25x20,2 cm
ISBN: 978-83-62754-01-4Komentarze

  1. Intrygująca książka - fajnie wygląda. I widać, że autor lubi pingwiny, u nas "zaczytywana" jest jego "Sztuka latania", tej jeszcze nie mamy, więc na pewno kupimy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)