"Kangurowe twórcze zabawy domowe" - mnóstwo pomysłów i zabawy dla najmłodszychMłodsza jest wielką fanką utworu "Taniec kangurków", zatem już cała rodzina zna go doskonale i śpiewa ochoczo, bo gdy Młodsza zaprasza do śpiewania, to trudno odmówić;) Ba, warto i układ choreograficzny powielać... Zatem kangurki są u nas darzone wielką estymą - działania mające na celu ich artystyczne przetransponowanie okazują się także fantastyczną zabawą. Ba, niektóre osoby w rodzinie - mające więcej niż trzy lata - uznały, że to wiekowe ograniczenie jest nieco krzywdzące;) Wyznam, że nie dziwi mnie to ani odrobinę! Bo jest to naprawdę tak ciekawa, różnorodna, pomysłowa książka, iż i starszaki chętnie to i owo wykonają. Oczywiście zadania są doskonale dostosowane do wieku osób, do których pozycja jest adresowana.

Ich bohaterami jest cała masa sympatycznych zwierzątek - w tym mnóstwo kangurów właśnie, ale i sporo innych intrygujących przedstawicieli fauny;) - wśród nich jeże i motyle, pingwiny i morskie zwierzęta...
A poza tym tyle innych miłych dla małoletniego człowieka tematów;) Są balony, ulubiona potrawa (okazało się, że to ryż, tyle że niesamowicie kolorowy;)), jest też propozycja dla małych budowniczych oraz wielbicieli pojazdów wszelkich (fanka traktorów była zachwycona!).

Imponująca jest pomysłowość autorów, a zadania służą zarówno rozwojowi sprawności manualnej, kreatywności czy wyobraźni, są okazją do rozmowy, pogłębienia wiedzy.

Świetna jest także forma książeczki, choć może lepiej użyć słowa - książki - bo format ma duży (A4), bo to bardzo solidne wydanie: trwała okładka, nieco grubsze kartki, strony do wycięcia, które są jednostronnie zadrukowane, a do ich uzupełnienia można użyć przeróżnych materiałów, choćby dających przestrzenny efekt. A potem takie arcydzieło można eksponować w domu lub ofiarować babci:) No i wreszcie naklejki... Ha, to wabik niesamowity, w tym wypadku o tyle większy, że jest ich naprawdę sporo, poza tym pozwalają na twórcze decydowanie o miejscu naklejania, a najmłodszym pozwalają stworzyć "coś ładnego".

Podsumowując: znajdziemy tu mnóstwo zadań, rzeczowe sugestie dla rodziców, bogactwo pomysłów - to naprawdę wartościowa pozycja!

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


"Kangurowe twórcze zabawy domowe dla 2-3-latków"
Autor: Weronika Piotrowska, Joanna Ligęza, Witold Ligęza
Wydawnictwo: Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur s.c. 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: A4
ISBN: 978-83-62755-04-2


Książki z serii "Myślanek" do nabycia w Kangurowej Księgarni.
Strona internetowa Myślanek: http://www.myslanki.pl/

Komentarze

  1. Znamy i bardzo lubimy "myślankowe" książeczki, teraz już po te "poważniejsze" z racji bardziej "zaawansowanego wieku" sięgamy - i wszystkie polecamy. Uznanie dla autorów!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)