"Krowa Matylda nie może zasnąć" - w poszukiwaniu inspiracji do spania;)Jeśli komuś wydaje się, iż krowa nie jest zbyt atrakcyjną bohaterką lektury, to czas zweryfikować ten mylny osąd. Heroiną wydarzeń jest typowa holenderka - o biało-czarnym umaszczeniu. Ale powszechnie wiadomo: "Habit nie czyni mnicha"! Matylda jest niezwykle towarzyska, wprost niewiarygodnie pomysłowa, niestrudzona w dążeniu do celu, przeurocza i w mig zjednuje sobie sympatię czytelnika. 
A polubiliśmy ją wszyscy! Nawet tata dziewczynek, który raczej nie przepada za lekturami dla najmłodszych (taki "poważny człowiek";)), sam sięgnął po tę książkę i nie odłożył, póki nie przeczytał;) Historia jest niedługa, a sam problem Matyldy - dość powszechny. Otóż - tak jak informuje tytuł - nie może ona zasnąć. Na szczęście nie jest to norma, ale tej akurat nocy sen nie przychodzi. Cóż robić w takiej sytuacji? Poznamy całą gamę - wydawałoby się niezawodnych - sposobów na bezsenność, w tym znaną choćby z opowieści o baranku Bronku metodę liczenia baranów. Ale co zrobić, gdy nie ma ich zbyt wiele na podorędziu? 
Znowu szczęśliwy traf sprawia, że bohaterka uświadamia sobie pewną prawidłowość: nikt nie śpi sam! Rzeczywiście, miło jest mieć jakieś towarzystwo - wiedzą to wszystkie maluchy, które każdej nocy opuszczają swoje łóżeczko i wędrują do taty, do mamy;) A kto przygarnie krowę? Polecamy lekturę tej książki, bo przyniesie ona nam wiele radości, no i chyba nie zepsujemy przyjemności z czytania informacją, że w końcu każdy przecież zasypia, zatem i Matylda zapadnie w błogi sen. 
Alexander Steffensmeier potrafi nas przekonać, że zwierzęta są niezwykle wdzięcznymi obiektami do przedstawiania - zarówno Matylda, jak i cała czeredka zamieszkująca kurnik są tak sympatyczne, że od razu wywołują uśmiech na twarzach. Zresztą i przemiła gospodyni, która tak przekonująco, po części inscenizując czyta bajki na dobranoc swojemu inwentarzowi, i listonosz, bohater poprzedniej części ("Krowa Matylda na czatach") zapadają w pamięć i budzą radość nie tylko u młodego czytelnika. 
Zatem czekamy na kolejne książki o perypetiach Matyldy (a jest ich jeszcze sporo, zatem to może być przyjaźń na długo!:)).

Polecam
Katarzyna


"Krowa Matylda nie może zasnąć"
Autor i ilustrator: Alexander Steffensmeier
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 23x30 cm
ISBN: 978-83-7278-814-6Komentarze