"Myślanki o zwierzętach" - na skrzydłach fantazji w krainę fauny!:)


W takie iście tropikalne upały raczej nie mamy ochoty na łamanie głowy nad trudnymi zadaniami i wszystkie "książeczki aktywizujące" zalegają na półkach... Ale... No właśnie, jeśli są one tak pomysłowe, tak miłe dla oka i na dodatek - jak widzimy z tyłu na okładce - przetestowane przez zacną grupę małych "użytkowników", to wówczas może się okazać, że nie ma nic lepszego, by zabawa była przednia! A tą sympatyczną pozycją są "Myślanki o zwierzętach" - to coś, co najmłodsi uwielbiają pasjami;) Łączy ona w sobie wiedzę o zwierzętach (a które dziecko nie lubi ich obserwować i poznawać?) z twórczymi akcjami (to także ukochana czynność maluchów, kredki, pisaki, farbki, nożyczki, kolorowy papier - to lekarstwo na nudę, na smutek, sposób na... właściwie wszystko;). I jeszcze jeden element "do kompletu" - możliwość puszczenia wodzy fantazji. Bo zadania są tak zabawne, inspirujące i niespotykane, że idealnie trafiają w gusta małych marzycieli bujających w obłokach...;)
Zdarzyło Wam się zastanawiać nad tym, jakim zwierzątkiem chcielibyście być? A wyobrażaliście sobie hipopotama w klapkach? Snuliście fantazje o przemianie zwierząt - na przykład zmienieniu węża w lwa morskiego lub żyrafy w żabę? Ach, długo by wymieniać, każda strona to nowe wyzwanie dla małych artystów. Ale trzeba też ruszyć głową - bo autorzy proponują dzieciom zabawę w skojarzenia, odnajdywanie podobieństw między różnymi obiektami czy też wymyślenie menu dla paru zwierzęcych gości restauracji.
Kolejne zalety to bardzo sympatyczne rysunki i solidność wydania. Książka uczy, bawi, inspiruje, rozwija.
To świetna zabawa dla najmłodszych, nieco starszych i tych całkiem dorosłych;)
Dodam jeszcze, że książeczka zauroczyła też małą kuzynkę dziewczynek i jej mamę. Mieszkają one poza granicami Polski, dostęp do przeróżnych ciekawych publikacji mają na co dzień, ale podczas oglądania, już od pierwszych stron książeczka wzbudziła okrzyki zachwytu, zatem została nabyta - bo naprawdę jest świetna - co potwierdzamy i także gorąco polecamy.
Katarzyna i dziewczynki


"Myślanki o zwierzętach"
Autor: Weronika Piotrowska, Joanna Ligęza, Witold Ligęza
Wydawnictwo: Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur s.c. 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Format: 23x23 cm
ISBN: 978-83-62755-00-4

Książki z serii "Myślanek" do nabycia w Kangurowej Księgarni.
Strona internetowa Myślanek: http://www.myslanki.pl/


Komentarze