"Przedszkole żyrafki. 6-latek" - najmilsza podróż w świat naukiSześć lat to już bardzo poważny wiek;) Zatem i zdania przeznaczone dla takich "prawie już dorosłych" młodych ludzi są odpowiednio skomplikowane. Dlatego "Przedszkole żyrafki. 6-latek" to propozycja kolorowa, pełna naklejek, które zawsze bawią i zajmują, ale też i wymagająca już pewnej wiedzy czy też gotowości na jej przyswajanie.

Ci, którzy zaczynają przygodę z poznawaniem liter, rozróżnianiem cyfr, będą mieli okazję ćwiczyć te właśnie umiejętności. Na kolejnych stronach książeczki "Litery i sylaby" znajdziemy najpierw samogłoski, następnie spółgłoski, ich połączenia - sylaby, a do tego mnóstwo zabawy: wyszukiwanie wyrazów na daną literę, labirynty, zagadki, są i naklejki, zatem nauka taka na pewno nie będzie uciążliwa ani nużąca.

Z kolei "Cyferki" wprowadzają w świat matematyki. Te sympatyczne i nietrudne zadania pozwolą utrwalić wiedzę na temat liczenia, nauczą cyfr oraz działań w zakresie dziesięciu.

Sympatyczną pozycją są "Szlaczki". Jak w pozostałych książeczkach, tak i tu główną bohaterką jest żyrafka. W tej jednak części mamy przedstawioną pewną historyjkę, kolejne przygody wybierającej się w podróż żyrafki, miejsca, które odwiedziła oraz szczęśliwy powrót do domu. Wiele tu labiryntów, sporo zadań polegających na rysowaniu po śladzie, a do tego - podobnie jak w innych częściach - naklejki-nagrody za właściwe wykonanie polecenia.

Pomysłowe, ciekawe książeczki, kształcące i dostarczające rozrywki - polecam!

Katarzyna"Przedszkole Żyrafki. 6-latek"
Autor: Elżbieta Lekan, Joanna Myjak
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka, teczka
Liczba stron: 56
Format: 22x30,5 cm
ISBN: 978-83-7844-968-3


Książki Wydawnictwa Olesiejuk do nabycia w Fabryka.pl.Komentarze

  1. Ciekawy pomysł. Widziałam coś takiego w nieco innym wydaniu - jedna książka, ale ta forma - z teczką - jest fajniejsza, dzieciaki lubią takie rzeczy."

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)