"Ida i konie z Zielonej Wyspy" - Konno? Zawsze i wszędzie!Prawdziwa pasja to coś, co uskrzydla, co sprawia, że można przetrwać nawet te mniej radosne chwile, jeśli tylko w perspektywie mamy spędzenie czasu w ulubiony sposób. Z zainteresowaniem słuchamy osoby, która o swoim hobby opowiada, zatem i książka napisana przez prawdziwą pasjonatkę koni, jazdy konnej sprawia, że te tematy - nawet jeśli do tej pory nie były nam zbyt bliskie - intrygują, zaciekawiają, rozbudzają chęć doświadczenia takich samych przeżyć. Dlatego zachęcając do sięgnięcia po lekturę musimy się liczyć z tym, że niebawem nasze pociechy zaczną naciskać, by znaleźć stadninę, spróbować jazdy konnej, zapisać się na treningi...

Druga część opowieści o Idzie i jej rodzinie, to dalsze przygody w Paryżu, ale też wyjazd do przyjaciółki Idy - Julki mieszkającej obecnie w Irlandii (tytułowej "Zielonej Wyspie"), która w związku ze spotkaniem na swej drodze przesympatycznego kucyka nabiera ochoty, by pójść w ślady swej koleżanki-pasjonatki hippiki. Zatem i te odwiedziny będą przebiegały pod znakiem ulubionej, teraz już wspólnej pasji.

Tych, którzy obawiają się, że cała lektura jedynie żmudnych treningów dotyczy, uspokoję zapewnieniem, że jazda konna jest przedstawiona jako wielka, ciekawa przygoda, a poza tym - to także powieść obyczajowa, bo poznajemy perypetie całej rodziny aklimatyzującej się poza granicami kraju, nawiązującej znajomości i przyjaźnie, a także dowiemy się nieco na temat francuskiej szkoły.

Przyznam, że książkę pochłania się w okamgnieniu - a dla tych, którzy czują niedosyt i pragną poznać dalsze losy Idy, bo zdradzę, że rozstajemy się z nią w dość znaczącym momencie, autorka i wydawnictwo mają doskonałą wiadomość: już w październiku do księgarń trafi kolejny tom przygód sympatycznych bohaterów! 

Polecam
Katarzyna
"Ida i konie z Zielonej Wyspy"
Autor: Magdalena Zarębska
Ilustrator: Artur Gołębiowski
Wydawnictwo: Dookoła Świata 
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Format: 13x20,2 cm
ISBN: 978-83-6275-404-5Komentarze