"Ida, konie i reszta świata" - dla fanek hippiki - i nie tylko;)Pewnie większość małych obywateli naszego kraju chodzi dziś z nosem na kwintę... Ostatni dzień wakacji! Od jutra szkoła - czyli obowiązki, konieczność uczenia się, ranne wstawanie, twarde ławki, nuda...;) Wiadomo, że w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego trudno tryskać optymizmem, ale wraz z biegiem dni okaże się, iż nie taka szkoła straszna!:) Pomyślcie, że mogłoby być gorzej - otóż Ida, bohaterka dzisiaj przedstawianej książki, musi zacząć nowy rok szkolny w obcym kraju, w nieznanym otoczeniu, na dodatek - ma posługiwać się obcym językiem, niezbyt dobrze opanowanym. A do tego pożegnała się z ukochanym kucykiem, a jazda konna to jej pasja... 
Na szczęście Paryż to nie koniec świata;) Tu też można znaleźć stadninę, a na dodatek czeka sporo przygód, nowe, ciekawe doświadczenia, pod bokiem jest babcia, która wspiera wnuczkę, jest najlepsza przyjaciółka, która mimo oddalenia, dodaje otuchy Idzie - i vice versa. 
Konie to pasja wielu małych dziewczynek. Posiadanie własnego kucyka jawi się jako warunek pełni szczęścia, zatem już paroletnie panny często takie właśnie mają marzenia. Dzięki tej lekturze będą mogły zweryfikować swoje wyobrażenia - bo niejednokrotnie nasze oczekiwania są dość jednostronne, małym fankom jeździectwa wydaje się, że to przyjemność - i owszem - tak jest, ale trzeba też poświęcić sporo czasu, trzeba liczyć się z koniecznością dbania o zwierzę, systematycznych ćwiczeń. 

Jak czytamy na okładce, książka powstała "na wyraźne życzenie starszej córki" autorki, której - nomen omen;) - konikiem są konie! Pasję tę podziela Magdalena Zarębska - zatem oczekujcie lektury pełnej scen właśnie z tym hobby związanych. 
Sympatyczna lektura pokaże także, że z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Zabawne sceny poprawią na pewno humor, więc jeśli nadal nastroje w związku z początkiem roku szkolnego są minorowe, to sięgnijcie po tę książkę. I nosy do góry: koniec wakacji to nie koniec świata!:) 


Polecam
Katarzyna

"Ida, konie i reszta świata"
Autor: Magdalena Zarębska
Ilustrator: Artur Gołębiowski
Wydawnictwo: Dookoła Świata
Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Format: 13x20,2 cm
ISBN: 978-83-6275-402-1


Komentarze

  1. Dla dzieci w jakim wieku jest ta książka?
    Ela

    OdpowiedzUsuń
  2. Sądzę, że to idealna lektura dla dzieci od 9-10 lat aż do końca szkoły podstawowej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)