"Biblia dla mnie" - Słowo Boże dla najmłodszych


Biblia - Święta Księga, najważniejsza lektura dla każdego chrześcijanina. Stąd czerpiemy otuchę i nadzieję, tu znajdujemy potrzebne nam wyjaśnienia i rady. Nasza kultura i literatura czerpie z tego źródła, w codziennym języku znajdziemy stamtąd pochodzące sformułowania. Jest zatem niezbędną pozycją i tekstem, który warto znać, studiować.

Dla młodego czytelnika zarówno rozmiary jej, jak też sam język nie są dostępne. Oczywiście warto wspólnie czytać Pismo Święte, choć taka lektura z najmłodszymi siłą rzeczy może być wciąż przerywana tłumaczeniami. Zatem dobrze jest sięgnąć po "Biblię dla mnie" - jak czytamy na okładce, zawiera ona: "Najpiękniejsze opowieści biblijne dla dzieci". To nieduża książeczka - niewielkie rozmiary są idealne dla małych rączek. Na blisko stu stronach znajdziemy przystępnie przedstawione historie bibilijnych postaci, wzbogacone o kolorowe ilustracje. Opowieści są niedługie, każda mieści się na jednej stroniczce książki, na sąsiadującej zobaczymy obrazek ilustrujący ją: maluchom na pewno łatwiej zapadną w pamięć tak zobrazowane historie. 

To wersja przeznaczona dla najmłodszych, zatem podana prostym, klarownym językiem. Wydarzenia są tak opisane, by wydobyć z nich sens danej historii. Znajdziemy tu opowieść o stworzeniu świata, o opuszczeniu raju przez Adama i Ewę, historię Noego i jego arki, poznamy wiele postaci ze Starego Testamentu: Abrahama, Mojżesza, Jozuego i Gedeona, Dawida, Izajasza i Daniela. Połowa książeczki to opowieści związane z osobą Jezusa Chrystusa: dzieje jego życia oraz przypowieści, które przekazywał swoim uczniom, osobom go słuchającym. 

To odpowiednia lektura już dla trzyletnich pociech. Poznawanie historii zawartych w tej publikacji będzie dla najmłodszych dobrym wstępem - zanim dorosną do studiowania Pisma Świętego. 

Polecam
Katarzyna
"Biblia dla mnie"
Autor: Christina Goodings
Tłumacz: Barbara Żak
Ilustrator: Emily Bolam
Wydawnictow: WAM
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 14,5x17,5 cm
ISBN: 978-83-7767-881-7


Komentarze